×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Iznākusi grāmata “Kadastrs” par nekustamo īpašumu uzskaiti


kadastrs_7a2

Valsts zemes dienesta (VZD) apgādā iznākusi grāmata par kadastru jeb vienotu valsts uzskaiti par zemi, ēkām un citiem Latvijas teritorijā esošajiem nekustamiem īpašumiem, to vērtību un tiesisko piederību – sākot no kadastra pirmajiem iedīgļiem gadsimtu vēsturē un beidzot ar tā nākotnes vīziju tā sauktajā digitālajā gadsimtā, ieviešot jaunas datu uzskaites un aprites tehnoloģijas.

 

Grāmata ir labs turpinājums VZD iesāktajai izdevējdarbībai. Kā zināms, tā apgādā nesen izdots arī cits apjomīgs izdevums par zemes reformu Latvijā.

kadastrs_7Priekšvārdu Kadastra grāmatai, kas iznākusi VZD izveidošanas 20. gadskārtā, uzrakstījusi VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga, tās saturu veidojusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesore Velta Paršova, VZD ģenerāldirektores vietniece kadastra lietās Maija Bērziņa, Kadastra un reģistru departamenta direktore Signe Rudzīte, Nekustamā īpašuma formēšanas departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Svilpe un citi cienījami nozares lietpratēji.

Grāmata, iespējams, sniegs lasītājiem – nekustamās mantas īpašniekiem – lielāku priekšstatu par to, kā VZD, kura pārziņā ir Nekustamā īpašuma valsts kadastra uzturēšana, iegūst viņiem piederošās zemes, māju, dzīvokļu un citas nekustamās mantas vērtības, kuras līdz šim daudziem radījušas neizpratni un satraukumu tāpēc, ka uz tām pašvaldībās balsta nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinus.

Grāmatnīcās nopirkt šo vērtīgo izdevumu gan nevar, tas pieejams lielākajās bibliotēkās, pašvaldībās un Latvijas augstskolās. Datora lietotāji ar tā saturu var iepazīties internetā.

LLU profesore Baiba Rivža uzskata, ka šī grāmata ir liels pienesums gan universitātes mācību spēkiem, gan studentiem, gan citiem interesentiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+