×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Iznākusi janvāra barikādēm veltīta pastmarka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis šī gada pirmo filatēlijas jaunumu – pastmarku un aploksni veltītu janvāra barikāžu 25. gadadienai, un tās pirmās dienas zīmogošana paredzēta 13 .janvārī Latvijas Nacionālajā arhīvā, Rīgā, Šķūņu ielā 11, no plkst. 9 līdz 18, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Filatēlijas jaunuma dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija), tās nominālvērtība ir 0,54 eiro un tirāža 200 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī aploksne, kuras tirāža ir 1 500 eksemplāru.

Pastmarkas “Janvāra barikādēm – 25” zīmogošana paredzēta Latvijas Nacionālā arhīva organizētā barikāžu atceres pasākuma ietvaros. 13. janvārī no plkst. 9-18 Latvijas Nacionālais arhīvs savās telpās piedāvās vēsturisko liecību dokumentālo kadru demonstrāciju par 1991. gada barikādēm Rīgā, Viļņā un Tallinā.

1991. gada 13.-27. janvāra barikādes – nevardarbīgas pretošanās posms Latvijas Atmodas gaitā, kad Vecrīgā un ap svarīgākajiem stratēģiskiem objektiem tika celtas barikādes, lai aizsargātos no iespējamā padomju bruņoto spēku uzbrukuma. 13. janvāra rītā, pēc PSRS karaspēka uzbrukuma Viļņas Televīzijas torņa aizstāvjiem, Latvijas Tautas frontes vadītāji Dainis Īvāns un Romualds Ražuks uzrunājot cilvēkus Latvijas Radio aicināja pulcēties protesta manifestācijās. Cilvēki neapbruņoti devās uz barikādēm no daudzām Latvijas pilsētām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+