Kultūra
Literatūra

Iznākusi krāsojamā grāmata pēc Rozes Stiebras filmas “Saule brauca debesīs”0

Foto: Dainis Bušmanis

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā krāsojamo aktivitāšu grāmatu pēc Rozes Stiebras animācijas filmas “Saule brauca debesīs”.

Tā ir aktivitāšu grāmata lasīšanai un krāsošanai, kura papildināta arī ar uzlīmēm. Krāsojamā grāmata ļauj ikvienam kļūt par Rozes Stiebras filmas “Saule brauca debesīs” mākslinieku.

Grāmatā atradīsiet animācijas kadrus, kuros redzami filmas tēli, bet zīmējumos katrs var izvēlēties savas krāsas Saules un Mēness meitiņas piedzīvojumiem, kas sakņoti latviešu folkloras motīvos.

Tikko pēc grāmatas iznākšanas “Latvijas Mediju” Grāmatu mājā viesojās filmas radošā komanda – režisore Roze Stiebra, grāmatas zīmējumu veidotāja Dace Liepa un filmas producents Roberts Vinovskis.

“Man ļoti patīk kā izskatās grāmata. Tā sniedz gan ieskatu filmā, gan ļauj vaļu katra bērna fantāzijai. Un tieši īstajā laikā – Ziemassvētkos, kad cildinām saulīti. Un mazajiem skatītājiem noteikti patiks uzlīmes,” skatot grāmatu, teica Roze Stiebra.

Filmas māksliniece ir Ilze Vītoliņa, bet grāmatas zīmējumus pēc filmas motīviem veidojusi Dace Liepa. “Visa filma – vairāk nekā 6000 zīmējumu – ir horizontāli, bet grāmatai nācās izveidot vertikālus zīmējumus. Bet rezultāts ir labs,” tā Dace Liepa.

Nedēļas sākumā pie skatītājiem un klausītājiem devās arī filmas DVD un mūzikas CD ar dziesmām, ko filmai radījis Juris Kaukulis un “Jauno Jāņu orķestris”.

Krāsojamo grāmatu “Saule brauca debesīs” var nopirkt “Latvijas Mediju Grāmatu mājā, Dzirnavu ielā 21, kā arī internetveikalā veikals.la.lv. Un arī lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

LA.lv