×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Iznākusi Kurzemes literatūras un mākslas biedrības divsimtgadei veltīta marka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 21. aprīlī, no plkst. 10 līdz 17 Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pastmarkas “Kurzemes literatūras un mākslas biedrībai – 200” prezentācija un īpašās aploksnes pirmās dienas zīmogošana, LA.lv uzzināja Latvijas pastā.

Pastmarkas dizaina autore ir Elita Viliama. Jaunās pastmarkas nomināls ir 0,85 eiro un tirāža – 200 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir 1500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200. gadadiena ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, novērtējot biedrības universālo lomu reģiona zinātnes procesu attīstībā. Biedrību var uzskatīt par pirmo reģionālo zinātņu akadēmiju Latvijas teritorijā un Baltijā vispār.

Kurzemes Literatūras un mākslas biedrību (Kurländische Gesellschaft für Literatur und Kunst) 1815.gada 23.novembrī dibināja muižniecības akadēmiskās inteliģences pārstāvji, lai apvienotu Baltijas provinču zinātniekus un Tērbatas (Tartu) universitātes profesorus un sekmētu zinātniskos sasniegumus reģionā. Vēlākos gados biedrība veicināja Kurzemes provinces muzeja veidošanu un pētnieciskus darbus par arheoloģiju, etnoloģiju, valodniecību. Kurzemes literatūras un mākslas biedrība tiek uzskatīta par Latvijas Zinātņu akadēmijas priekšteci.

Pieminot biedrības darbību, ziemā notika Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts organizēja starptautisku zinātnisku konferenci “Zinātne, sabiedrība un laikmets: Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības darbība un tās zinātniskā un sabiedriskā nozīme”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+