Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Otrdiena, 21. februāris, 2017
25. novembris, 2014
Drukāt

Iznākusi Ziemassvētku pastmarka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau 21. gadu pēc kārtas Latvijas Pasts izdevis pastmarkas un aploksni īpašajā Ziemassvētku sērijā, un jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta ceturtdien, 27. novembrī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā “Sakta”, informē Latvijas Pasts.

Ziemassvētku pastmarku sērijas jaunāko pastmarku autors ir mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, un tās veidotas mierīgas Ziemassvētku ainavas noskaņās.

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža: 0,50 eiro vērtības pastmarka paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz miljonu eksemplāru. Savukārt pastmarka ar 0,85 eiro nominālvērtību atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības, un tā izdota 200 000 eksemplāru. Savukārt speciālās Ziemassvētku aploksnes tirāža ir 2000 eksemplāru.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994. gadā, un līdz šim izdots vairāk nekā 50 Ziemassvētku pastmarku. Šogad, no 29. novembra iegādājoties kādu no jaunās Ziemassvētku sērijas pastmarkām Latvijas Pasta namiņā Doma laukumā, bez maksas būs iespējams saņemt vienu no trim svētku pastkartēm. Pasta namiņš Doma laukumā darbosies līdz 31. decembrim.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+