Mobilā versija
-0.5°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
25. novembris, 2014
Drukāt

Iznākusi Ziemassvētku pastmarka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau 21. gadu pēc kārtas Latvijas Pasts izdevis pastmarkas un aploksni īpašajā Ziemassvētku sērijā, un jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta ceturtdien, 27. novembrī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā “Sakta”, informē Latvijas Pasts.

Ziemassvētku pastmarku sērijas jaunāko pastmarku autors ir mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, un tās veidotas mierīgas Ziemassvētku ainavas noskaņās.

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža: 0,50 eiro vērtības pastmarka paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz miljonu eksemplāru. Savukārt pastmarka ar 0,85 eiro nominālvērtību atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības, un tā izdota 200 000 eksemplāru. Savukārt speciālās Ziemassvētku aploksnes tirāža ir 2000 eksemplāru.

Ziemassvētku sērijas pastmarku izdošanu Latvijas Pasts sāka 1994. gadā, un līdz šim izdots vairāk nekā 50 Ziemassvētku pastmarku. Šogad, no 29. novembra iegādājoties kādu no jaunās Ziemassvētku sērijas pastmarkām Latvijas Pasta namiņā Doma laukumā, bez maksas būs iespējams saņemt vienu no trim svētku pastkartēm. Pasta namiņš Doma laukumā darbosies līdz 31. decembrim.

Pievienot komentāru

Senā Zīda ceļa māksla "Rīgas Biržā"Par godu Ķīnas un Latvijas diplomātisko attiecību 25. gadadienai no 2016. gada 22. oktobra līdz 2017. gada 8. janvārim Mākslas muzejā "Rīgas birža" būs skatāma Senās Ķīnas mākslas izstāde "Zīda ceļš", kas tapusi sadarbībā ar organizāciju "Art Exhibitions China".
Draugiem Facebook Twitter Google+