×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Izņem nelegālus tīklus

Foto - LETAFoto - LETA

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas valsts vides inspektoru reidu laikā Vidzemes upēs, ezeros un dīķos izņemti vairāki nelegāli makšķerēšanas rīki un par nelegālu makšķerēšanu noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, informēja DAP vecākais inspektors Jānis Pērle.

 

Maija sākumā divās dienās reida laikā Gaujas upē DAP darbinieki izņēmuši deviņus nelikumīgi izliktus tīklus, četrus murdus, 14 gruntsmakšķeres, konfiscējuši divas makšķeres un noformējuši divus administratīvo pārkāpumu protokolus par makšķerēšanu bez makšķerēšanas kartes un par neatļautu makšķerēšanas rīku daudzumu, pastāstīja Pērle.

5. maijā, veicot pārbaudi dabas liegumā “Mežole”, kas atrodas Smiltenes novada Launkalnes pagastā netālu no lieguma robežas esošajos Avotu dīķos, izņemts aptuveni 80 metrus garš nelegāls zvejas tīkls, kas ūdenstilpē bija atradies jau vairākas dienas, un kopā ar daudzām karūsām un līņiem tīkla linumā bija sapinusies un gājusi bojā arī meža pīle, par inspektoru atklāto pastāstīja Pērle.

Savukārt brekšu nārsta laikā 10. maijā tika apsekotas aizsargājamo ainavu apvidus “Ziemeļgauja” teritorijas Gaujienas un Virešu pagastā, bet 13. maijā – dabas liegumā “Sedas purvs” tika atrasta atstāta gumijas laiva, kas vedināja uz domām par izliktiem tīkliem. Abos reidos izņemti nelikumīgi izlikti tīkli.

Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, īpaši vimbotājiem, ka makšķernieks vienlaicīgi drīkst izmantot divus makšķerēšanas rīkus, neattālinoties no tiem tālāk par 50 metriem.

Administratīvi sodāms pārkāpums ir ne tikai nēģu ķeršana, bet arī to pārdošana un jo īpaši pirkšana. Fiziskas personas iespējams sodīt ar 50 līdz 300 latu naudas sodu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+