×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

“Izņēmuma stāvoklis” pret Krievijas kanāliem? Diskutē par pretlīdzekļiem informatīvajā karā (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Ainārs Pencis aicina uz laiku slēgt Latviju Krievijas televīzijas propagandai.

“Mēs zinām, kā cīnīties pret militāriem uzbrukumiem un terorismu, taču ne vienmēr esam gatavi dot pretsparu informatīvajam karam. Hibrīdkara pamatmērķis ir lēnītēm graut valsts valstiskumu, lai militārais aspekts būtu tikai kā punkts uz i,” diskusijā “Hibrīdkarš – robeža starp civilo un militāro atbildību” sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Kādi būtu pretlīdzekļi šajā karā?

LTV žurnāliste Olga Dragiļeva norādīja, ka Krievija kā vājo punktu un instrumentu izmanto Latvijas krievvalodīgos. “Latvijā daudz tiek runāts par plaisu sabiedrībā. Mums ir slēpts konflikts – divas kopienas, kurām ir atšķirīga izpratne par vēsturi un notikumiem. Neintegrēta sabiedrība ir izdevīga, ja kāds vēlas manipulēt ar valsti,” teica O. Dragiļeva. Viņa uzskata, ka nepieciešams izveidot Latvijā sabiedrisko mediju, kas raidītu krievu valodā, jo dažas stundas, kas raidījumiem krievu valodā atvēlētas LTV7 kanālā, esot nepietiekamas salīdzinājumā ar Krievijas kanālu piedāvājumu, kas raida visu diennakti.

Tikmēr Kultūras ministrijas mediju politikas pamatnostādņu izstrādes darba grupas vadītājs Mārtiņš Kaprāns vērsa uzmanību uz nelegālajām satelīttelevīzijām. “Neredzu politisko gribu, lai šis jautājums tiktu atrisināts,” teica M. Kaprāns.

Skarbāks vērtējumā par hibrīdkaru bija atvaļinātais iekšlietu ģenerālis Ainārs Pencis. Viņš atgādināja, ka ir likums “Par izņēmuma stāvokli” un nevajadzētu baidīties izsludināt izņēmuma stāvokli informatīvajā jomā – attiecībā uz Krievijas kanāliem. “Izņēmuma stāvokli var ieviest uz sešiem mēnešiem un aiztaisīt ciet Krievijas kanālus. Tas nav pretlikumīgi, un mums nevajag baidīties, ka Eiropa mūs nesapratīs,” pārliecināts Ainārs Pencis.

Diskusijas noslēgumā tās dalībnieki izteica savus ierosinājumus. M. Kaprāns aicināja valsts aizsardzības koncepcijā skaidri formulēt, ka no valsts aizsardzības budžeta jābūt atbal­stam arī Latvijas medijiem krīzes situācijā. O. Dragiļeva bilda, ka nepieciešams atbalsts medijiem, bet tam līdzi nedrīkst nākt prasības, par ko un kā veidot materiālos tajos.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. … Sen JAU IETEICU VP izsludinat arkartas stavokli ‘maiga kara’ situacijas iestasanas realitate …

  … To ka Satversme uzdod un likumigi atlauj VP un MK …. VISMAZ … ‘IZNEMUMA STAVOKLA’ PASLUDINASANU …. tas tiek IGNORETS …. !

  …VAI PAR TO US ATBILDIGAJIEM, BET ‘PAZUDUSIEM’ VALSTS VADITAJIEM JAATBILD … ?!

 2. Ir nu gan pencis autoritāte,lai spriestu un norādītu,ko man skatīties,ko nē.Latvijas TV raidījumu kvalitāte ir ļoti zema,var teikt-provinciāla.Skatos,tikai,vietējās ziņas,laika prognozi.Pēdējā laikā sporta ziņās stāsta,ka tāds un tāds NBA basketbolists ir izmežģījis pirkstu,vai ko tamlīdzīgu,kas vairumu skatītāju un klausītāju,absolūti,neinteresē.Par Latvijas “zvaigzni”(dejo ar zvaigzni) tiek proponēts anālā seksa “speciālists”,par valsts ārlietu ministru-pederasts!Quo vadis,Latvija?
  Es iesaku,ne tikai slēgt dažus varai netīkamus kanālus,bet rekvizēt visus TV un radio uztvērējus,-kā tas ir pieņemts “kara” laikā! Ja jau,tad jau! Šī ažiotāža ap Ukrainu un iespējamā Krievijas kanālu slēgšana norāda uz mūsu valdības debilitāti un klaju necieņu pret saviem pilsoņiem.

 3. Ugundzēsējam nu gan ir baigais “eksperta” nags: kanālu aiztaisīšana ir tieši tas, ko Putins vēlas.. Jo aiztaisīt ciet mūsdienās nevar neko, bet, ja tas notiks, labs iemesls hibrīdkara eskalācijai, jo, poņimaitje, naših bjut v Latviji…

 4. Saknes visai šai parādībai ir “barikāžu cīņas”. Savā laikā aizgājis, es biju pārsteigts par to teatrālo butaforiskumu, kas tur risinājās – kaut kādi krustu šķērsu koki, zem kājām betona gari bloki, veči ar pseidopatronsomām, baznīcu nemitīgie dievkalpojumi, un resnās ārstes un sanitāres, kuras tur rosījās.
  Nu pilnīgs butaforisks kaujas lauks. Tikmēr komunisti un čekisti piesavinājās mantu, un kļuva par miljonāriem. Viņi tur nekārstījās, tāpat kā krievvalodīgie.

  Šīs Latvijas atšķirība no 1918. gada Latvijas ir tā, ka tā tika izcīnīta ar spēku un asinīm, un tāpēc jebkādi uzbraucieni tai tika asi un uzreiz pārtraukti, krievu spiegi, pat latviešu cilmes, izsviesti aiz robežas, un nekādus “bēgļus” nepieņēma(TUA nedalīja). Armijas budzets sastādīja 35% kopprodukta, un nevienam pat prātā nenāca pīkstēt.
  Tomēr tagad esam nodzīvojušies jau līdz referendumam par latviešu valodu, tā vietā, lai jautātu cilvēkiem, kas nerunā latviski – ko īsti viņi te meklē un kāpēc? Vai viņu vieta nav citur?
  Tomēr šo jautājumu neuzdod.

 5. Kodēts alkoholiķis Atbildēt

  Šitas frukts labāk būtu domājis kādus kadrus viņa vadītā koledža izlaiž, vienkārši katastrofa, un mazāk par valsts naudu braukājis pa medībām! Smieklīgs tas mednieks, kas viņam daļas gar Krievijas kanāliem!

 6. Nu redz, cik skaisti – nevajag ne zaļos cilvēciņus, ne hibrīdkarus, ne ko. Lai stulbais latvietis uztaisa krievu raido un TV Latvijā un drīz te Latvijas nebūs. Vai tiešām ir tik grūti saprast, ka tā ir manipulēšana. Vai mēs gribam tāpat kā izkurtējušais Jurkāns Latvijā audzināt krievus? Vai te ir kāda krievu audzināšanas ferma, vai?

  • vai mums tas “valodu referends ir vai nav bijis…?! Vai esam balsojuši PRET krievu valodu – kā otru Valsts valodu, vai nē…?! Un “pie kuras sienas liksim” tos, kuriem tas nav svarīgi?

 7. Penča k-gam pilnīgi pievienojos!! Arī pašai šī ideja ienāca prātā un brīnūijos, kāpēc tā netiek realizēta jau no pirmajām info kara dienām.
  Mums kaut kas nav kārtībā ar operativitāti!! Kad mūs sit, mums jāieslēdz aizsardzība momentā, nevis tad vēl ar lēno aizdedzi jāsāk tikai domāt, kā rīkoties! Vai šis nebij paredzams??

  Dragiļeva šķiet nelojāls cilvēks.

  • arī šeit viņa saka “dot valsts naudu, bet nepiedalīties satura veidošanā”.
   Nu kas tas, piedodiet, tāds ir? Kas tas par murgu!

   Manuprāt tādus cilvēkus valsts TV ir bīstami turēt.

 8. Nu ko, pensionētais pažarnieks pateica ļoti prātīgu domu. Tikai, lai to īstenotu, ir vajadzīga politiskā griba, kuras Latvijā nekad nav bijis.

  • Sagribēji, ka šitais kārtējais speciālists būs pensionētais, ielīda Ugunsdzēsēju koledžā par direktoru un tur nekā nedara tik saņem gan algu, gan pensiju, saucas neaizvietojams.

 9. tapat tik vienkarsi pret nac kanaliem si adolfa propaganda visiem apnikusi….

 10. Mežonīgi, bet fakts Atbildēt

  Ar atvērtību vien mazās nevar cīnīties pret lielām cūkām. Kā laidara vārti vaļā tā šīs ar visām četrām silē iekšā un mazajām tur vietas nebūs.
  Ja vēlamies vienotu valsti, no mazotnes ir jāsāk labi audzināt cūkas, visas vienādi!

 11. Izskatās ka drīz TV raidīs tikai krievvalodīgajiem,nu nespēsim nodrošināt tādu satura daudzumu kā Kremļa kanāli .Kāds speciāli ved uz to lai latvisko informācijas telpu padarītu ,,draudzīgu,,krievvalodīgajiem,visa informācija divās valodās utt.vienkārši divvalodība.laiks saprast ,kas gribēs tas atradīs vajadzīgo arī Valsts valodā ,Putina,,faniemnekāda ,,fašistu ,,TV nav vajadzīga

  • Es arī uzskatu – satura apkoma ziņā mēs ar viņiem nekad nevaram cīnīties.

   Svarīgākais ir nogriezt Kremļa propogandu. Var raidīt alternatīvos liberālos kanālus.

   Un ja tiek dota krievu medijiem valsts nauda, satura veidošana ir jāuzrauga.

   Kas tas par sviestu, ko runā Dragiļeva!

 12. Valstī, kur cilvēks iedzīts nabadzībā, nevajag meklēt problēmas tur , kur viņu nav.

 13. Raidījumā 1:1 Vita Matīsa pateica ,ka Latvijā izveidojusies dziļi netaisnīga sabiedrība,kas gan nav nekāds noslēpums un to zin visi.Dziļi netaisnīgas sabiedrības valsti no ārējiem un iekšējiem ienaidniekiem neaizstāvēs ne tās īsais ,,resnais,, ne garais ,,plānais,, gals.Vislabākie ieroči informācijas karā būtu sociālā taisnīguma radīšana sabiedrībā saprāta robežās,nožēlojamās traģikomēdijas izbeigšana KNAB ,no kuras smird visa valsts un citas daudziem zināmas lietas.
  ,,Dvēsaļu puteni,,izmocīšot gatavu 2018.g.,bet tam vajadzēja būt patiesi , talantīgi,audzinoši uzņemtam un gatavam 20 gadus atpakaļ,bet tam nebija ne laika ,,politiskās gribas,, jo resnais gals bija aizņemts ar valsts nozagšanu.

  • . Nevajaga paarspiileet. Zinaams korupcijas liimenis ir sastopams visaas demokraatijaas. Visvairaak to sastop Dienvideiropaa. gandriiz nemaz Somijaa. Bet jums Latvijaa jaaveido sociali taisniiga valsts. Tas ir ljoti svariigi Nevis zivis jaaxdod cilveekiem, bet gan pashu makshkjeres!

Draugiem Facebook Twitter Google+