×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. novembris, 2016
Drukāt

Iznīcināta pērn atklātā daudzmiljonu eiro vērtā hašiša krava (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāk nekā tonna hašiša, ko Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija atklāja un konfiscēja 2015.gada aprīlī, patlaban jau ir iznīcināta, aģentūra LETA noskaidroja VID.

Hašišs kopā ar citām VID Muitas policijas pārvaldes izņemtajām narkotiskajām vielām iznīcināts kā lietiskais pierādījums, kura apgrozība ir aizliegta ar likumu, skaidroja VID.

“Pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 239.panta ceturto daļu, vielas, kuru apgrozība aizliegta ar likumu, tas ir, narkotiskās, psihotropās, jaunās psihoaktīvās vielas un prekursori, var tikt iznīcinātas pirms galīgā sprieduma vai lēmuma pieņemšanas kriminālprocesā,” informēja VID.

Šajā kriminālprocesā, ņemot vērā lietas sarežģītību un veicamo darbību apjomu, vēl notiek pirmstiesas izmeklēšana, norādīja VID.

LETA jau ziņoja, ka 2016.gada maijā VID Saeimas Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā informēja, ka daudzmiljonu eiro vērto hašiša kontrabandas lietu Muitas policijas pārvalde plāno nodot kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā.

Šī gada pavasarī tika pabeigta apjomīga narkotiku ekspertīze, kas ilga vairāk nekā piecus mēnešus lielā hašiša apjoma dēļ. Ekspertīze liecina, ka izņemtais hašiša daudzums ir 1056,93 kilogrami, kas atradās 665 vakuuma iesaiņojumos. Lietā tika izņemtas trīs automašīnas, viltoti dokumenti, zīmogi, kastes ar narkotiku pēdām, svari un vakuuma iesaiņošanas iekārta.

Lietā par aizdomās turētajiem atzītas deviņas personas, bet viena persona izsludināta meklēšanā. Kopumā veiktas 12 kratīšanas, kurās bija iesaistīti 50 Muitas policijas pārvaldes darbinieki.

Jau ziņots, ka pērn 29.aprīlī VID un Muitas policijas pārvaldes vadība paziņoja, ka vienā no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem izņemti 1115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā.

Narkotikas bija atklātas citrusaugu kravā no Spānijas kādā noliktavā Rīgas rajonā. Kopumā narkotikas bijušas iesaiņotas 665 iepakojumos. Noliktavā, kur narkotikas atklātas, notikusi to pārkraušana speciāli aprīkotos mikroautobusos tālākam tranzītam. Savukārt citrusaugi bijuši paredzēti Latvijas tirgum.

Kā uzskata VID pārstāvji, kontrabandas galamērķis bija Krievija, bet Latvija izmantota tās tranzītam, par ko liecina arī iepriekš atklātie šāda veida kontrabandas gadījumi. Nav izslēgts, ka daļa kravas gan varēja palikt arī Latvijā.

Kontrabandu organizējusi starptautiska noziedzīga grupa ar saknēm Ziemeļāfrikā un Spānijā. Daļa no aizturētajiem ir iepriekš sodītas personas.

Šī nav lielākā atklātā narkotiku krava Latvijas vēsturē. 2010.gada 16.aprīlī konteinerā uz kāda kuģa Rīgas ostā tika atklāti 202,5 kilogrami kokaīna, kura tirgus vērtība mazumtirdzniecībā varētu būt ap 14 miljoniem latu (aptuveni 20 miljoni eiro). Policijai jau pēc dažām dienām aizdomās par šo noziegumu izdevās aizturēt divus vīriešus. Par šo noziegumu abiem vīriešiem tika piespriests cietumsods.

Savukārt šopavasar kādā angārā Rīgā, Juglas krastā, aizturētajā narkotiku kravā muitnieki atraduši 60 kilogramus kokaīna aptuveni sešu miljonu eiro vērtībā. Kokaīna krava bija noslēpta konteinerā ar kokoglēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik nu iznīcināja, tas nu tā. Bet manuprāt rakstelis tapa drīzāk aiz priekiem, ka manta pie vietas.

  2. Nav pierādījumu – nav lietas, lai arī peinācīgi noformē. Gan kāds papīru protokolu komats būs par iemeslu, lai visu noliktu uz bremzēm…

  3. tas ir mulkibas ko mums censas ieboret nekas netiek iznicinats nedomajiet kad tauta ir glupa

  4. neticu ka visu izniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiicināja

Draugiem Facebook Twitter Google+