×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Iznomā Hitlera Vilku midzeni

Ikvienam, kurš būs gatavs šķirties 470 tūkstošiem zlotu (76 tūkstošiem latu) gadā, nu ir iespēja iznomāt nacistiskās Vācijas līdera Ādolfa Hitlera bāzi Vilku midzenis, kas atrodas Polijas austrumos, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Laikā no 1941. līdz 1944. gada beigām Vilku midzenis bija viens no vadošajiem nacistu kara mašīnas centriem. Tas sastāvēja no vairākiem nocietinātiem bunkuriem, kuros patverties varējuši līdz pat diviem tūkstošiem cilvēku. Tieši Vilku midzenī 1944. gada jūlijā tika īstenots neveiksmīgs atentāts pret Hitleru.  

Kaut arī lielu daļu no bāzes nacisti uzspridzināja, kad 1944. gada novembrī viņi bija spiesti atkāpties, Vilku midzenis ir populārs tūristu apskates objekts, kuru ik gadu apmeklē līdz pat 180 tūkstošiem cilvēku. Šobrīd tā īpašnieks ir Polijas mežu dienests. Tas cer, ka Vilku midzeni pārdodot, to būs iespējas kaut nedaudz atjaunot. “Bunkurus pilnībā atjaunot nav iespējams. Mēs vairāk rūpējamies par to, lai šo vietu padarītu pievilcīgāku tūristiem,” skaidrojis mežu dienesta pārstāvis Zenons Pjotrovičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+