×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Izpārdotas biļetes uz cikla “Nībelunga gredzens” izrādēm “Rīgas operas festivālā”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Izpārdotas visas biļetes uz jūnijā gaidāmā “Rīgas operas festivāla” centrālā notikuma Riharda Vāgnera tetraloģijas “Nībelunga gredzens” izrādēm, informēja Latvijas Nacionālās operas (LNO) sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena. Patlaban pāris biļešu nopērkamas vēl tikai uz cikla noslēdzošo operu “Dievu mijkrēslis”.

“Tas nozīmē, ka ar panākumiem vainagojies ne tikai starptautiskās komandas radošais darbs pie gadsimta notikuma – visa cikla iestudēšanas, bet arī LNO īstenotā mērķtiecīgā mārketinga un pārdošanas stratēģija,” sacīja Ancena.

Aktīvu biļešu pārdošanu uz festivālā iekļautajām “Nībelunga gredzena” izrādēm LNO sāka jau pagājušajā vasarā, sadarbojoties gan ar Latvijas, gan starptautiskajām tūrisma firmām, iesaistoties arī vairākās tūrisma mesēs un uzrunājot dažādu valstu Vāgnera biedrības.

Visaktīvākie biļešu pircēji bijuši operas mīļotāji no Vācijas, Austrijas un Skandināvijas valstīm. Biļetes uz katru no tetraloģijas izrādēm maksā no pieciem līdz 45 latiem.

Gatavojoties Riharda Vāgnera 200. jubilejai un atgādinot Rīgas nozīmi viņa dzīvē, “Nībelunga gredzena” tetraloģijas uzvedumi jau no 2006. gada bijuši LNO mākslinieciskās programmas centrā, tomēr pilnā apjomā cikls tiks izrādīts 16. “Rīgas operas festivāla” laikā no 4. jūnija līdz 9. jūnijam.

Gatavošanās grandiozajam notikumam, kurā iesaistīsies Eiropas labākie Vāgnera interpreti, notiek arī patlaban – LNO top cikla pirmās operas – “Reinas zelts” atjaunojums. Pirmizrādes gaidāmas 8. martā, bet pēcāk šosezon to varēs redzēt vēl 10. martā un 4. jūnijā.

LNO rīkotais “Rīgas operas festivāls”, kas dibināts 1998. gadā, ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Ziemeļeiropā un kļuvis par vērtīgu tradīciju. To nepacietīgi gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji.

Festivāls ik vasaru noslēdz LNO sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem, iepriekšējo sezonu spilgtākajiem iestudējumiem un kādu lielas formas vokāli instrumentālo darbu. Ikreiz tas skatītājiem piedāvā iespēju novērtēt Latvijas operas radošo prioritāšu attīstību, tikšanos ar iemīļotiem pašmāju solistiem un spožām ārzemju zvaigznēm.

Šogad “Rīgas operas festivāls” notiks no 4. jūnija līdz 15. jūnijam. Līdzās tetraloģijai “Nībelunga gredzens” skatītājiem tiks piedāvāti arī spilgtākie LNO jauniestudējumi – 12. jūnijā būs iespēja baudīt Gaetāno Doniceti operu “Lucia di Lammermoor”, 13. jūnijā – Džakomo Pučīni operas “Toska” atjaunojumu, bet 14. jūnijā – Andra Dzenīša operas “Dauka” koncertuzvedumu. Savukārt 15. jūnijā, svinot izcilā itāļu operu meistara Džuzepes Verdi 200. jubileju, festivālu noslēgs viņa mūzikas Galā koncerts ar izcilu solistu piedalīšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+