×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Irānā izpilda nāvessodu kodolzinātniekam

People protest against Iranian President Hassan Rohani during a demonstration denouncing Iran's use of the death penalty on March 30, 2016 in Vienna, Austria. 
Iranian President Rohani's state visit to Austria scheduled for 30-31 March has been postponed. Foto - AFP/LETAPeople protest against Iranian President Hassan Rohani during a demonstration denouncing Iran's use of the death penalty on March 30, 2016 in Vienna, Austria. Iranian President Rohani's state visit to Austria scheduled for 30-31 March has been postponed. Foto - AFP/LETA

Irāna ir izpildījusi nāvessodu kodolzinātniekam par slepenas informācijas nodošanu ASV.

“Šahrāms Amīrī tika pakārts par valsts lielāko noslēpumu izpaušanu ienaidniekam [ASV],” paziņoja tiesas pārstāvis. Amīrī 2009. gadā svētceļojuma laikā pazuda Saūda Arābijā, bet 2010. gadā kļuva zināms, kas viņš atrodas ASV. Pastāv pretrunīgas versijas par to, vai viņš tika nolaupīts vai arī pats nolēma pārbēgt uz ASV. Amīrī nolēma atgriezties Irānā, kur tika sveikts kā varonis, bet pēc tam tika aizturēts. Irāna ir apsūdzējusi ASV Centrālo izlūkošanas pārvaldi par Amīrī nolaupīšanu. Vašingtona ir norādījusi, ka Amīrī pārvietošanās brīvība netika ierobežota un viņš, iespējams, nolēmis atgriezties Irānā, jo pret viņa ģimeni tika izdarīts spiediens. Laikā no 2010. līdz 2012. gadam Irānā tika noslepkavoti četri kodolzinātnieki, bet vēl vienam izdevās izdzīvot bumbas sprādzienā. Teherāna par notikušo vainoja ASV un Izraēlas izlūkdienestus. ASV un vēl piecas lielvaras pērn noslēdza vienošanos ar Irānu par tās pretrunīgi vērtētās kodolprogrammas ierobežošanu, un janvārī tika atceltas pret Irānu noteiktās starptautiskās sankcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+