×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Izpilda nāvessodu meksikāņu slepkavam (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Neraugoties uz diplomātiskajiem protestiem un ASV federālās valdības spiedienu, Teksasas štatā izpildīts nāvessods Meksikas pilsonim Edgaram Tamajo-Ariasam, kurš bija notiesāts par policista slepkavību.

Tamajo-Ariasa lieta izraisīja plašus protestus, jo viņš aresta laikā neesot ticis informēts par tiesībām saņemt konsulāro palīdzību. Šādi esot pārkāpta Vīnes konsulāro attiecību konvencija. Tamajo-Ariasa advokāti sacīja, ka brīdī, kad viņš ticis arestēts par 1994. gadā Hjūstonā notikušo policista slepkavību, viņš tikpat kā neesot sapratis angļu valodu, turklāt esot garīgi slims. “Ja viņš prāvas laikā būtu saņēmis Meksikas konsulāta palīdzību, Tamajo nebūtu piespriests nāvessods,” skaidroja viņa advokātes Sandra Babkoka un Morija Levina. “Nāvessoda izpildīšana Tamajo pārkāpj Savienoto Valstu līgumsaistības, apdraud valsts ārpolitikas intereses un amerikāņu drošību ārzemēs.” Tamajo-Ariass ir jau trešais Meksikas pilsonis, kuram Teksasā izpildīts nāvessods bez lietas pārskatīšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu redz,amīšiem vairs ar šo nebūs jāauklējas,un arī jāuztur.Mums arī būtu jāatjauno nāves spriedums par kriminālajiem un ekonomiskajiem noziegumiem,ja kāda valsts gribētu izpirkt savu tautieti,varētu padomāt.Citādi nav nekāda cienība pret valstī pieņemtajiem likumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+