×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

Izpildīts nāvessods arī otram Minskas metro spridzinātājam

metrooo

Baltkrievijā  izpildīts nāvessods arī otram par pagājušajā gadā notikušo sprādzienu Minskas metro notiesātajam – Dmitrijam Konovalovam.

Līdz šim tika ziņots, ka nāvessods izpildīts tikai vienam notiesātajam – Vladislavam Kovaļovam. Par to žurnālistus 17.martā informēja viņa ģimene – Kovaļova māte bija saņēmusi paziņojumu no Baltkrievijas Augstākās tiesas, ka dēls sodīts ar nāvi.

Savukārt par Konovalova likteni skaidrības nebija, jo viņa ģimene ar žurnālistiem kontaktēties nevēlējās. Tomēr Baltkrievijas valsts televīzija sestdienas vakarā ziņoja, ka nāvessods izpildīts abiem 26 gadus vecajiem notiesātajiem.

Baltkrievijas Augstākā tiesa arī nolēmusi iznīcināt visus lietiskos pierādījumus šajā lietā. Tas nozīmē, ka lietu nebūs iespējams pārskatīt, ziņoja Krievijas telekanāls RBK.

Baltkrievijas valsts televīzija trešdien vēstīja, ka Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko nolēmis neapžēlot par pagājušajā gadā Minskas metro notikušā sprādziena un vēl trīs sprādzienu 2005. un 2008.gadā sarīkošanu uz nāvi notiesātos Dmitriju Konovalovu un Vladislavu Kovaļovu , “jo viņu pastrādātie noziegumi ir ārkārtēja bīstami un tiem ir ārkārtīgi smagas sekas sabiedrībai”.

Kovaļovs savu vainu neatzina un bija lūdzis viņu apžēlot, bet Konovalovs atzina vainu 2011. un 2008.gada sprādzienos un apžēlošanu nelūdza. Prāvas sākumā Konovalovs atzina savu vainu, bet vēlāk Kovaļovs paziņoja izmeklētājiem, ka ir dzirdējis, kā draugu pratināšanas laikā sit.

Baltkrievija ir vienīgā valsts Eiropā, kur vēl ir spēkā nāvessods, ko izpilda nošaujot.

Cilvēktiesību aktīvisti aicināja Baltkrievijas varas iestādes nāvessodu neizpildīt. To aicināja arī Eiropas Savienības augstā pārstāve ārējās un drošības politikas jautājumos Ketrīna Eštone.

Sprādziens metro stacijā “Oktjabrjskaja” Minskas centrā notika 11.aprīļa vakarā. Spridzeklis tika detonēts ar tālvadības mehānismu metro stacijā, kad vakara sastrēgumstundas laikā stacijā iebrauca vilciens. Sprādzienā tika nogalināti 15 un ievainoti vairāk nekā 200 cilvēku.

Viens no notiesātajiem bija elektriķis, bet otrs – mehāniķis. Varas iestādes vēl nav minējušas skaidru viņu rīcības motīvu.

1986.gadā dzimušie Vitebskas iedzīvotāji, kas draudzējās jau kopš skolas laikiem, Konovalovs un Kovaļovs bija apsūdzēti arī par līdzdalību sprādzienos Vitebskā un Minskā, kuros tika ievainoti vairāk nekā 100 cilvēku, bet nebija bojāgājušo.

Sprādzienā Minskas centrā 2008.gada 3.jūlijā neatkarības dienai veltītā koncertā tika ievainoti 55 cilvēki. Incidents notika neilgi pēc pusnakts, kad eksplodēja ar naglām un skrūvēm pildīts spridzeklis. Tika atrasts vēl viens spridzeklis, kas neuzsprāga. Incidents tika kvalificēts kā huligānisms.

Vitebskā 2005.gada 14. un 22.septembrī notika divi sprādzieni. Pirmais notika sabiedriskā transporta pieturā, neviens necieta. Otrs sprādziens notika diskotēkā, kur apmēram 50 cilvēki tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+