×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Izpirkti 87% no Dziesmu un deju svētku biļetēm

Foto-LETAFoto-LETA

Līdz 7.aprīļa plkst.15 uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem ir iegādātas 45 656 biļetes, bet telefoniski rezervētas 5996 biļetes, kas kopā veido 87% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskā tirdzniecībā, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

 

Publiskā tirdzniecībā 6.aprīlī tika nodotas 58 000 biļešu uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem. Pēc pirmās biļešu pārdošanas dienas tirdzniecībā palikuši 13% biļešu. Interneta veikalā “www.bilesuparadize.lv” 6.aprīlī tika pārdoti 32% no kopējā publiskai tirdzniecībai nodoto biļešu skaita.

Patlaban ir pieejamas biļetes uz Tautas tērpu skati, tautas mūzikas koncertu “Raksti”, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu “Arēnā Rīga”, kokļu ansambļu koncertu, Saieta nama pasākumiem un vietas Dziesmu un deju svētku gājiena īpašajās tribīnēs.

Svētku rīkotāji aicina iedzīvotājus neiegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem ārpus oficiālā biļešu izplatītāja “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietām, jo pastāv varbūtība, ka var iegādāties viltotas biļetes, kuras neakceptē biļešu elektroniskie lasītāji svētku norišu vietās, un svētku rīkotāji diemžēl nevarēs garantēt it kā nopirkto vietu pasākumā.

Kā ziņots, vakar, pirmajā biļešu tirdzniecības dienā, uz Dziesmu un deju svētkiem (līdz plkst.20) bija nopirkti 86% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskā tirdzniecībā. Divu stundu laikā kopš tirdzniecības sākuma tika izpirktas visas publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes uz Noslēguma koncertu un diviem Deju lieluzveduma koncertiem.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir “Gaisma līgo Latvijā”.

Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

“Interese par Dziesmu un deju svētku pasākumiem – lielāko Latvijas kultūras dzīves notikumu – ir milzīga. Dziesmu un deju svētku biļešu pieejamības jautājums ir jārisina kultūras infrastruktūras aspektā,” norāda kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Pēc ministres domām, ir ļoti svarīgi, lai līdz 2018.gadam, kad svinēsim Latvijas Republikas simtgadi un notiks nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, būtu radīts jauns, mūsdienīgs stadions ar 20 000 sēdvietu ietilpību un paplašināta skatītāju zona Mežaparka estrādē.

“Nacionālajā attīstības plānā jau ir iekļauta jauna Dziesmu svētku stadiona izveide,” atzīmē Jaunzeme-Grende.

“Mēs kā svētku rīkotāji esam gandarīti par milzīgo iedzīvotāju interesi un motivāciju apmeklēt vasarā gaidāmos svētkus. Pārdotais Dziesmu un deju svētku biļešu skaits ļauj īstenot mākslinieciski augstvērtīgu svētku programmu, pilnā apjomā atbalstot mākslinieciskās grupas ieceres gan režijas, gan scenogrāfijas risinājumiem,” skaidro Latvijas Nacionālās kultūras centra vadītaja Dace Melbārde.

Viņa norāda, ka ieņēmumi dos iespēju organizēt svētku pieejamību plašākam cilvēku lokam. “Paralēli tiešraidēm sabiedriskajos medijos mums būs iespēja uzstādīt lielos ekrānus pilsētvidē, piemēram, Doma laukumā un Esplanādē, lai cilvēki var pulcēties un svinēt svētkus kopā,” stāsta Dace Melbārde.

LETA jau ziņoja, ka divu stundu laikā kopš tirdzniecības sākuma tika izpirktas visas publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes uz Noslēguma koncertu un diviem Deju lieluzveduma koncertiem.

Cilvēki pauduši arī neapmierinātību ar dažādām problēmām, kas radās, mēģinot iegādāties Dziesmu un deju svētku biļetes. Aģentūra LETA saņēmusi sūdzības gan par biļešu tirdzniecību internetā, gan “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Daudzi šokēti, ka, pat daudzas stundas stāvot rindā, nav tikuši pie biļetēm uz noslēguma koncertiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+