×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Ja saimnieki pretosies, aicināsim palīgā policiju. Saruna ar PVD vadītāju Māri Balodi (7)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Par jaunāko situāciju cūkkopības nozarē, lēmumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību un iespējamo valsts iestāžu darbību nākotnē žurnālistei Sandrai Dieziņai un Uldim Graudiņam stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors MĀRIS BALODIS.

M. Balodis: – Slimība aizvien turpina plosīties gan Latgalē, gan arī Vidzemes pusē, kur ĀCM atklāts vienas ģimenes locekļiem piederošajās četrās saimniecībās, turklāt īpašnieki paši nodarbojas ar lopu kaušanu. Latgalē cietušas 14 saimniecības. Situācija ir dramatiska. Meža dzīvnieki arī nobeidzas. Kamēr būs mazās fermiņas un meža dzīvnieki, cerēt uz slimības izplatības apstāšanos nevajadzētu. Mazajās piemājas saimniecībās riskus rada vīrusa ienese no lauka ar zaļbarību un termiski neapstrādātiem produktiem, ar tehniku un izbarojot dažādas meža dzīvnieku atliekas. Patlaban nolemts: vai nu saimniecība ievēro biodrošības prasības, vai lopi ir jāizkauj, saņemot kompensāciju. Tas ir vienīgais mehānisms slimības izplatības apturēšanai.

– Vai patlaban varam runāt par slimības lokalizēšanas termiņiem?


– Vēl ir pāragri par to runāt. Mums aizvien ir jauni slimības uzliesmojumi. Kad novērsīsim cēloņus – mājas cūkas bez biodrošības, kad cūku turēšana nebūs amatieru nodarbe, kad cūkas turēs profesionāļi, kas zina, kā dzīvnieki jātur, kad samazināsies mežacūku daudzums, tad varēsim uzelpot.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Cūka pieder saimniekam un ir uz saimnieka zemes. Uzmanīgāk, var dabūt pa pieri un nejauši atstiept kājas cūkas vietā.

  2. Pareiz i,tie nepaklausīgie bauri kas negrib ēst lielveikala E vielu un sojas dranķus ir jāšaun nost.

  3. Nu ja iesaistīs policiju un piespiedu kārtā sāks kaut lopus tad karš būs,vēl tikai jāpalūdz krievijai zaļie lai iesāk tad visa latvija sadalīsies un neviens NATO neglābs BAložus jo tie tāpat lido un izkārnās,iznēsā infekciju.

  4. To Balodi vajadzētu parstrādāt belašos un iztirgot krieviem.

  5. Kas nu būtu runājis par profesionalitāti. Jūsu dienests netiek galā un nebija gatavs. Jau pagājušajā gadā Baltkrievijā tika konstatēts. Ne žogu uzcēlāt ne kārtīgi sagatavojāties. Mednieku kolektīvus arī visus likvidēt, ja necīnās ar meža dzīvniekiem, bet šauj tikai prieka un trofeju dēļ. Jautājums vietā vai Baloža kungs ir kaut vienu cūku izaudzējis? Kompensācijai ir jābūt atbilstoši tirgus vērtībai.

  6. Tad aizbrauciet uz Kubu pamācīties, ja jau ilgus gadus nevarējāt ieviest saimniecībās dezinfekcijas prasību ievērošanu. Cik maksājat tiem pensionāriem, kas iever šņorītes reklāmas lapiņās?

  7. Vai iebrukums sācies. Maksājiet reālas kompensācijas un problēmu nebūs. Vai Balodis kaut vienu cūciņu ir izaudzējis un zina cik tā maksā trūcīgam lauciniekam. Ja savādāk netiek ar tiem cilvēkiem galā ,nomērdēs badā. Vēl jau laukos kāds dzīvo un sevi uztur. Veikala mēslus pirkt nergrib.

Draugiem Facebook Twitter Google+