×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Izrāde bērniem “Vējš vītolos” Valmieras teātrī

Foto - LETAFoto - LETA

10.janvārī Valmieras teātra Lielajā zālē notiks pirmizrāde Feliksa Deiča iestudētajai izrādei bērniem “Vējš vītolos”.

Izrādei dziesmas ar Evitas Sniedzes vārdiem sarakstījis komponists Emīls Zilberts, skatuvi iekārtojis Reinis Suhanovs, kostīmus radījusi Ieva Veita, gaismu mākslinieks ir Krišjānis Strazdīts un kustību konsultants – Aigars Apinis.

Skotu rakstnieka Keneta Greiema (1859–1932) grāmata “Vējš vītolos” ir pasaules bērnu literatūras klasika – stāsti par draugiem Ūdensžurku un Kurmi, viņu dzīvi pie upes un mēģinājumu pāraudzināt neglābjamo dēkaini Krupi. Izrādes režisors uzsvēra, ka “galvenais mērķis, iestudējot šo izrādi, ir saglabāt grāmatas neatkārtojamo noskaņu – dabas tuvumu, dabiskas un tiešas draudzības jūtas starp varoņiem. Tikpat svarīgi ir atrast skatuvisku atbilstību rakstnieka zīmētajiem raksturiem, nepazaudēt Kurmja pamatīgumu un dzīves gudrību, Žurka izpalīdzību un Krupja mākslinieka spontanitāti un neaprēķināmību”.

Galvenajās lomās iejutušies Valmieras teātra aktieri Imants Strads (Žurks), Rihards Jakovels (Kurmis) un Aigars Apinis (Krupis), pārējās lomās – Aigars Vilims, Ivars Vanags, Ilze Pukinska, Ilze Lieckalniņa, Kārlis Neimanis, Oskars Morozovs un Ģirts Rāviņš.

Tuvākās izrādes notiks 11., 13. un 23.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+