×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Izrādē “Pietura” pēta dzīvi nelielās kopienās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LKA Latvijas Kultūras koledžā 15. aprīlī plkst. 19 “ZONA projects” piedāvā izlaušanos no pašu radītā krātiņa iestudējuma “Pietura” pirmizrādē, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Lugas atveidojuma pamatā ir četri jaunieši, kuri visdrīzāk nekad nesatiktos, ja nedzīvotu nomaļā lauku ciematā, kur pietura ir ne tikai transporta gaidīšanas vieta, bet centrs, kurā satiekas realitāte, vietējās tenkas, tiek veidoti nākotnes plāni, vai vienkārši aizmirsta dzīve.

Vai ir jēga izkāpt no savas komforta zonas un veidot savu dzīvi lielpilsētā, vai vienkārši samierināties ar to kas esi un varu, kura tev pieder ciemā? Stagnācija vai tomēr bailes no nezināmā?

Izrāde “Pietura” aicina iedziļināties cilvēka lomai šaurā sabiedrības lokā. Kā vide, no kuras nāc, ļauj reaģēt uz pārmaiņām sabiedrībā un ko, nokļūstot ārpus ierastajiem apstākļiem, nozīmē iepazīties ar pasaules piedāvātajām iespējām.

“Pietura” veidota Edgara Niklasona orģināldramaturģijā, kuras rakstīšanas procesā autors un projekta radošā komanda apceļoja Latvijas ciematus, lai iepazītu vietējos jauniešus, viņu komunikāciju un vidi, kurā viņi uzturas. Gūtie iespaidi palīdz izrādi veidot kā realitātes spoguli jauniešu ikdienai, sevis meklējumiem un noteikumiem, pēc kuriem viņi dzīvo.

Melānijas Dubras režija, Krišjāņa Elvika scenogrāfija, kostīmu māksliniece – Sanda Feldberga. Lomās – Laura Atelsone, Klāvs Mellis, Uldis Sniķers, Āris Matesovičs.

Nākamās izrādes – 16. aprīlī, 13. maijā un 14. maijā LKA Latvijas Kultūras koledžā.

“Pietura” skatāma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā, izrādē tiek smēķēts un lietota necenzēta valoda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+