×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Izrādei “Dzejtaurenis” piecas balvas ASV festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Zīmējumu teātra” izrāde “Dzejtaurenis” ieguvusi piecas godalgas starptautiskajā teātra festivālā “aactWorldFest 2014”, kas no 16. līdz 21.jūnijam norisinājās ASV Floridas štata Venēcijā, vēsta “Zīmējumu teātra” režisors Varis Klausītājs.

Izrādi bērniem, kuru, iedvesmojoties no Aivara Neibarta dzejoļu krājuma “Taureņkaraļvalstība”, veidojis režisors Varis Klausītājs, horeogrāfe Elīna Gaitjukeviča, komponists Rihards Zaļupe, scenogrāfe Hiroko Ošima, tērpu māksliniece Gerda Zandersone un gaismu režisors Rihards Gulbis, ASV teātra festivālā ieguvusi balvas nominācijās “Labākā režija”, “Labākais skaņdarbs”, “Labākais mūzikas izpildītājs”, “Labākā horeogrāfija” un “Labākais mākslinieciskais izpildījums”.

Šogad festivālā ar dažādu žanru izrādēm piedalījās 13 valstu teātra trupas, no kurām daļa uzstājās dzimtajā valodā, taču “Dzejtaurenis” skatītājus uzrunāja bez valodas ierobežojuma, jo iestudējuma galvenie izteiksmes līdzekļi ir laikmetīgā deja, mūzika un gaistošie zīmējumi, kas izrādes laikā ar ūdeni tiek veidoti uz īpašām papīra loksnēm.

“Ir tik pašsaprotami, ka teātrī tiek dejots un dziedāts, taču iestudējumu, kuros uz skatuves notiek zīmēšana, ir par maz,” saka “Zīmējumu teātra” dibinātājs Varis Klausītājs.

“Dzejtaureņa” pirmizrāde notika 2012. gada 4.f ebruārī “Rīgas mākslas telpā”. Iestudējums augsti novērtēts arī tepat Latvijā, iegūstot “Spēlmaņu nakts 2012” balvu nominācijā “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”.

Izrādes dalību festivālā “aactWorldFest 2014” atbalstījs Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+