×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Izraēla apsver mūra būvēšanu uz robežas ar Libānu

Foto - AFPFoto - AFP

Izraēla apsver iespēju daļu no savas robežas ar Libānu apjoztu ar mūri, lai pasargātu no snaiperu uguns Metulā jaunuzceltās dzīvojamās mājas, atklājuši avoti armijā.

 

Avoti piebilda, ka Izraēla konsultējoties ar libāniešu un ANO amatpersonām par mūra būvniecību aptuveni kilometru garā robežas posmā starp Metulas pilsētiņu un Kfarkilas ciematu, kas atrodas Libānas pusē. Kfarkilā tieši pie robežas atrodas augstceltne, kur savulaik darbojās kazino. Jebkādi galīgie lēmumi, kas saistīti ar šo projektu, tiks saskaņoti ar Libānu, uzsvēra viens no avotiem.

Lai gan abas valstis formāli atrodas karastāvoklī, izraēliešu un libāniešu armiju pārstāvji regulāri tiekas, klātesot ANO miera uzturētāju misijas UNIFIL virsniekiem, lai apspriestu ar robežu saistītos jautājumus.

Avoti Izraēlas armijā norādīja, ka pagātnē Metulas zemkopji nonākuši zem snaiperu uguns un ka bieži viņi no Libānas puses tiek apmētāti arī ar akmeņiem. Arī Izraēlas Aizsardzības spēku paziņojumā atzīts, ka tiekot izsvērti pasākumi robežas drošības palielināšanai, taču sīkāki paskaidrojumi nav sniegti. To, ka šāds jautājums tiekot apspriests, apstiprināja arī UNIFIL pārstāvis Nīradžs Singhs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+