×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Izraēla aptur maksājumus palestīniešiem, reaģējot uz ANO lēmumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēla šomēnes nepārskaitīs nodokļu un muitas ieņēmumus, ko tā iekasē priekš palestīniešu pašpārvaldes, šādi reaģējot uz ANO pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu Palestīnai, svētdien pavēstīja Izraēlas finanšu ministrs Juvals Steinics.

“Mēs jau no sākta gala teicām – nebūs tā, ka uz Palestīnas statusa paaugstināšanu ANO no Izraēlas puses nebūs nekādas reakcijas,” iknedēļas valdības sēdes sākumā sacīja ministrs.

Palestīniešu pašpārvaldei netiks pārskaitīti 460 miljoni šekeļu (65 miljoni latu), vēsta laikraksts “Haaretz”.

Izraēla jau paziņojusi par jaunu būvniecību okupēto teritoriju ebreju kolonistu apmetnēs. Atbilstoši izplatītam uzskatam šādi Telaviva soda palestīniešus par vēršanos ANO.

Izraēla ik mēnesi pārskaita palestīniešu pašpārvaldei vairākus desmitus miljonu dolāru, kas tiek iekasēti kā muitas nodeva par precēm, kas caur Izraēlas ostām tiek vestas uz palestīniešu teritorijām.

Šāda maksājumu kārtība paredzēta 1994.gada Parīzes protokolos.

Tomēr Telaviva bieži aiztur palestīniešiem paredzētos maksājumus, šādi viņus sodot par diplomātiskiem vai politiskiem soļiem, kurus tā uzskata par kaitīgiem.

ANO Ģenerālā asambleja ceturtdien atbalstīja pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu palestīniešu pašpārvaldei.

No 193 ANO dalībvalstīm par palestīniešu iesniegtās rezolūcijas projektu balsoja 138, bet pret – deviņas valstis. 41 dalībvalsts, tostarp Latvija, balsojumā atturējās.

Starp valstīm, kas balsoja pret rezolūciju, bija ASV un Izraēla.

Līdz šim palestīniešu pašpārvaldei ANO bija novērotājorganizācijas statuss, taču tagad ar ceturtdienas balsojumu tai piešķirts pieaicinātās valsts-novērotājas statuss, kādu bauda arī Vatikāns.

Lai gan palestīnieši joprojām nebauda pilntiesīgas ANO dalībvalsts tiesības, viņiem paveras iespējas pievienoties virknei ANO aģentūru un, iespējams, kļūt arī par Starptautiskās Krimināltiesas locekli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+