×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Izraēlā atrod nolaupīto pusaudžu līķus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlas armija apstiprinājusi, ka vakar atrastas jūnija vidū Jordānas upes rietumkrastā nolaupīto trīs Izraēlas pusaudžu – divu 16 gadus vecu un viena 19 gadus veca jaunieša – mirstīgās atliekas.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņojis, ka par pusaudžu slepkavību ir atbildīgs islāmistu kaujinieku grupējums “Hamas”, kas kontrolē Gazas joslu. ““Hamas” par to samaksās,” paziņoja Netanjahu. “Trīs pusaudžus nolaupīja un aukstasinīgi nogalināja mežoņi.”

Izraēlas armijas pārstāvji vietējiem medijiem stāstījuši, ka pusaudžu līķus netālu no ebreju apmetnes Hebronas pilsētā atrada brīvprātīgo un armijas īpašo vienību karavīri. “Viņi tika atrasti kāda lauka vidū esošā bedrē zem akmeņu kaudzes,” stāstījis armijas pārstāvis, norādot, ka pagaidām vēl tiek izmeklēts, kā pusaudži tika nogalināti un cik ilgi viņu mirstīgās atliekas atradušās bedrē.

Pusaudži tika nolaupīti 12. jūnijā, kad viņi bija devušies mājup no skolas. Turpmāko divu nedēļu laikā Izraēlas armija veica vienu no vērienīgākajām meklēšanas operācijām pēdējos desmit gados. Tās laikā tika pārbaudītas dzīvojamās mājas, veikti aresti, kā arī nogalināti pieci palestīnieši.

“Hamas” grupējums noliedzis jebkādu saistību ar ebreju zēnu nolaupīšanu. Tas piedraudējis, ka gadījumā, ja “okupanti īstenos kara eskalāciju, viņi atvērs elles vārtus”. Reaģējot uz Izraēlas armijas pusaudžu meklēšanas operācijām, palestīniešu kaujinieki Gazas joslā atsāka Izraēlas dienviddaļas apšaudīšanu ar raķetēm. Izraēla uz to atbildējusi ar Gazas joslas bombardēšanu, kas turpinājusies arī pagājušajā naktī. Vairākas Izraēlas amatpersonas savos paziņojumos aicinājušas spert “izlēmīgus soļus”. “Bērnu slepkavām nevar tikt piedots. Tagad ir pienācis laiks rīkoties,” paziņojis ekonomikas ministrs Naftali Benets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+