×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

Izraēla bombardējusi “Hamas” valdības ēku Gazā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēlas gaisa spēki 17.novembra rītā bombardējuši islāmistu grupējuma “Hamas” veidotās valdības ēku Gazā, un aculiecinieki vēsta, ka ēkai nodarīti ļoti stipri bojājumi.

“Pret kabineta mītni tika vērsti četri triecieni, taču valdība uzsver, ka tā joprojām ir uzticīga savai pozīcijai un paliek kopā ar tautu,” teikts paziņojumā, kuru izplatījusi “Hamas” veidotā valdība, kas kontrolē Gazas joslu.

Arī Izraēlas armija apstiprinājusi, ka tās gaisa spēki veikuši uzlidojumu premjerministra Ismaila Hanijas galvenajai mītnei Gazā, bet kopumā naktī uz sestdienu doti triecieni 200 mērķiem, tostarp 120 raķešu palaišanas pozīcijām.

Aculiecinieki stāsta, ka valdības ēka, kas atrodas Gazas Nasera rajonā faktiski nolīdzināta līdz ar zemi. Bombardēšanā cietušas arī blakus esošās ēkas.

Tikmēr gaisa triecienā kādas “Hamas” amatpersonas mājai Džabalijas bēgļu nometnē ievainoti 35 cilvēki, ziņo mediķi. Drupās esot aprakti vēl citi cilvēki, no notikumu vietas ziņo britu raidorganizācijas BBC korespondents.

Savukārt uzlidojumā Meghazi bēgļu nometnei Gazas joslas vidienē sestdienas rītā nogalināti trīs “Hamas” militārā spārna “Al Kasama brigādes” kaujinieki.

Bombardēts arī “Hamas” policijas spēku štāba Gazas rietumdaļā un valdības iekšējās drošība dienesta galvenā mītne, kas atrodas uz ziemeļiem no pilsētas.

Saskaņā ar Izraēlas armijas pārstāvja sniegtajām ziņām vienā no gaisa triecieniem esot iznīcināta bezpilota lidaparātu darbnīca.

Naktī uz sestdienu atkārtoti bombardēti arī elektrības transformatori un 20 pazemes tuneļi, kas Gazas joslu savieno ar Ēģipti un tiek izmantoti ieroču kontrabandai.

Aģentūras AFP korespondents ziņo, ka Gazas rietumdaļas bombardēšana joprojām turpinās.

Tikmēr pieaug bažas, ka reaģējot uz savas teritorijas apšaudīšanu ar raķetēm, ko palestīniešu kaujinieki veic no Gazas joslas, Izraēla varētu izšķirties arī par sauszemes operāciju.

Piektdienas vakarā Izraēlas armija paziņoja, ka tiek slēgti galvenie ceļi, kas ved uz Gazas joslu, izsludinot pierobežu par slēgto militāro zonu.

Aģentūras AFP korespondents piektdien ziņoja, ka pie robežas vērojama izraēliešu bruņutehnikas koncentrēšanās.

Piektdienas vakarā Izraēlas ministri atbalstīja 75 000 rezervistu iesaukšanu.

Kā ziņots, iepriekš jau mobilizēti 16 000 rezervistu.

Lai gan baumas par neizbēgamo sauszemes spēku iebrukumu Gazas joslā kļūst arvien skaļākas, Izraēlas amatpersonas apgalvo, ka lēmums par to pagaidām vēl neesot pieņemts.

Upuru skaits palestīniešu vidū, kopš Izraēla trešdien uzsāka masīvus gaisa triecienus Gazas joslai, sasniedzis 33 cilvēkus. Vēl vairāk nekā 280 palestīnieši guvuši ievainojumus.

Kopumā operācijas “Aizsardzības pīlārs” ietvaros izraēlieši devuši gaisa triecienus jau 800 mērķiem.

Tikmēr palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas uz Izraēlu izšāvuši vairākus simtus raķešu, nogalinot trīs un ievainojot 16 cilvēkus.

Piektdienas vakarā telefonsarunā ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, ASV prezidents Baraks Obama atkārtoti pauda atbalstu izraēliešu tiesībām uz pašaizsardzību.

Vienlaikus Vašingtona cenšas pārliecināt Ēģipti un Turciju, izmantot savu ietekmi uz palestīniešiem, lai tos piespiestu pārtraukt Izraēlas apšaudīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+