Pasaulē
Citur

Izraēla brīdina, ka varētu uzbrukt Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmām Sīrijā2


Pretgaisa aizsardzības raķetes “Patriot”
Pretgaisa aizsardzības raķetes “Patriot”
Foto – LETA/AFP

Izraēlas aizsardzības ministrs Avigdors Lībermans otrdien brīdināja, ka viņa valsts uzbruktu Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmām S-300 Sīrijā, ja tās tiktu lietotas pret Izraēlas objektiem.

Dienu pirms viņa izteikumiem Krievijas laikraksts “Kommersant” ziņoja, ka Maskava drīz sāks piegādāt savai sabiedrotajai Damaskai raķešu sistēmas S-300, un citēja kāda ziņu avota brīdinājumu par “katastrofālām” sekām, ja šīm sistēmām kāds uzbruktu.

“Mums ir svarīgi, lai aizsardzības ieroči, kurus Krievija piešķir Sīrijai, netiktu lietoti pret mums,” Lībermans pavēstīja ziņu vietnei “Ynet”.

“Ja tie tiks lietoti pret mums, mēs rīkosimies pret tiem.”

Krievija un Sīrija 2010.gadā parakstīja vienošanos par S-300, bet šīs sistēmas vēl nav piegādātas Izraēlas spiediena dēļ, rakstīja “Kommersant”.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs šomēnes paziņoja, ka vēl nav pieņemts nekāds lēmums par šīm raķešu sistēmām.

Krievija ir dislocējusi S-300 ap savu Tartūsas karaflotes bāzi Sīrijas Vidusjūras piekrastē un mūsdienīgākas raķetes S-400 savā Hmeimimas aviobāzē Sīrijas rietumos. Lībermans atzīmēja, ka šīs sistēmas nekad nav lietotas pret Izraēlu.

“Mēs vairākus gadus pastāvīgi esam koordinējušies un esam spējuši izvairīties no spriedzes ar Krieviju,” sacīja Izraēlas aizsardzības ministrs.

Starp Izraēlu un Sīriju tehniski pastāv karastāvoklis, tomēr pamiera līnijā Golanas augstienēs situācija desmitiem gadu lielākoties bija mierīga, līdz 2011.gadā Sīrijā izcēlās pilsoņkarš.

Šī pilsoņkara laikā Golanas augstieņu Izraēlas puse ir regulāri ir pieredzējusi apšaudes, savukārt Izraēla ir veikusi desmitiem gaisa triecienu pret Sīrijas bruņotajiem spēkiem un to sabiedrotajiem.

Izraēla ir paziņojusi, ka šo gaisa triecienu mērķis ir apturēt mūsdienīgu ieroču piegādes Libānas bruņotajam grupējumam “Hezbollah”, kas ir Sīrijas valdības sabiedrotais. Izraēla pret šo grupējumu izcīnīja postošu karu 2006.gadā.

LA.lv