Pasaulē
Citur

Izraēla devusi triecienus desmitiem Irānas mērķu Sīrijā3


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA/AFP

Izraēlas bruņotie spēki ceturtdien paziņoja, ka aizvadītajā naktī devusi triecienus vairākiem desmitiem Irānas mērķu Sīrijā.

Izraēla uzlidojumus veikusi, reaģējot uz iepriekš notikušajiem raķešu uzbrukumiem tās spēkiem, kuros Izraēla vaino Irānu.

Izraēlas armijas preses pārstāvis informēja, ka aizvadītajā naktī Sīrijā uzbrukts Irānas izlūkošanas un loģistikas mērķiem, noliktavām un transportlīdzekļiem, kā arī vietām, no kurienes tika izšautas raķetes.

Tā bijusi viena no lielākajām Izraēlas militārajām operācijām pēdējos gados un lielākā, kāda veikta pret Irānas mērķiem.

Taču Izraēlas armijas preses pārstāvis uzsvēra, ka Izraēla nevēlas spriedzes saasināšanos.

Komentējot aizvadītajā naktī dotos triecienus, Izraēlas aizsardzības ministrs Avigdors Lībermans preses konferencē paziņoja, ka trāpīts gandrīz visiem Irānas infrastruktūras mērķiem Sīrijā.

“Es ceru, mēs esam noslēguši šo epizodi,” sacīja Lībermans.

Izraēlas armija paziņojusi, ka Irānas Revolūcijas gvardu ārvalstu operāciju specvienība “Quds” Sīrijā izšāvusi apmēram 20 raķetes uz Izraēlas pozīcijām Golanas augstienēs. Izšautās raķetes, no kurām dažas pārtvērusi Izraēlas pretraķešu sistēma “Kupols”, nodarījušas tikai minimālus postījumus un neviens izraēlietis nav cietis.

Taču Lībermans norādīja, ka šis raķešu uzbrukums ir “jauna fāze”.

“Mēs nevēlamies eskalāciju, bet mēs neļausim nevienam mums uzbrukt vai būvēt infrastruktūru, lai uzbruktu mums nākotnē,” sacīja Lībermans.

“Mēs saskaramies ar jaunu realitāti. Irānas mēģinājumi uzstādīt pretraķešu sistēmas pie mūsu robežām un noslēgt mūsu debesis ir neizturams un nepieņems,” uzsvēra ministrs.

Irāna ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sabiedrotā.

LA.lv