×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Izraēla izmēģina raķešu brīdinājumu sistēmu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēlas armija 12.augustā sāka izmēģināt valsts mēroga raķešu brīdinājumu sistēmu, kas iedzīvotājus par tūlītējiem raķešu uzbrukumu draudiem informēs, nosūtot mobilā tālruņa īsziņu. Plānots, ka brīdināšanas sistēma sāks darboties septembrī. Tās izmēģinājums ilgs līdz ceturtdienai.

Saskaņā ar izstrādāto sistēmu brīdinājuma īsziņas Izraēlas trīs lielāko mobilo operatoru klientiem raķešu uzbrukuma draudu gadījumā tiks nosūtītas četrās valodās – ivritā, arābu, angļu un krievu valodā.

Sistēma tiks izmantota, lai informētu iedzīvotājus par tūlītējiem Irānas vai Libānas kaujinieku grupējuma “Hizbollah” raķešu uzbrukumu draudiem.

Sistēma tiek izmēģināta laikā, kad Izraēlas presē aizvien biežāk tiek apspriests jautājums par iespējamo uzbrukumu Irānas kodolobjektiem.

“Irāna guvusi panākumus, cenšoties izstrādāt kodolgalviņu,” vēsta virsraksts laikrakstā “Haaretz”.

Irānas kodolprogramma ir problemātisks jautājums jau gadiem ilgi.

Lai gan Irāna apgalvo, ka tās programma ir domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem, Rietumi uzskata, ka Teherāna tās aizsegā veic pētījumus atomieroču attīstīšanai.

Irāna pieprasa atzīt tās tiesības uz urāna bagātināšanu un atcelt tai piemērotās sankcijas.

Tomēr jautājumā par Irānas draudu nopietnību ASV un Izraēlas domas dalās.

Izraēla uzskata, ka gadījumā, ja Irāna iegūtu atomieročus, tas apdraudētu ebreju valsts pastāvēšanu, un atsakās izslēgt militāra uzbrukuma iespēju.

ASV prezidents Baraks Obama savukārt vēlas iegrožot Teherānas kodolambīcijas ar diplomātiskām metodēm, pēdējo mēnešu laikā ievērojami pastiprinot sankcijas pret Irānu.

Vairāku augsta ranga ASV drošības amatpersonu vizītes Izraēlā devušas augsni spekulācijām, ka Vašingtona mēģina atrunāt Izraēlu no uzbrukuma Irānas kodolobjektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+