Pasaulē

Izraēla noraida “kaunpilno” ANO rezolūciju par ebreju apmetnēm 7

Daži palestīniešu protestētāji tērpušies Santas Klausa kostīmā. AFP/LETA

Izraēla sestdien noraidīja ANO Drošības padomes piektdien pieņemto rezolūciju, kas nosoda ebreju apmetņu celtniecību palestīniešu teritorijās, un īstenoja diplomātiskus pasākumus pret šīs rezolūcijas atbalstītājiem.

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu kanceleja paziņoja, ka viņš licis Izraēlas vēstniekiem Jaunzēlandē un Senegālā nekavējoties atgriezties dzimtenē uz konsultācijām.

Netanjahu arī instruējis Ārlietu ministriju izbeigt visas palīdzības programmas Senegālai un atcelt janvārī plānotu Senegālas ārlietu ministra vizīti Izraēlā, kā arī atcelt nerezidējošo Senegālas un Jaunzēlandes vēstnieku vizītes Izraēlā.

Ēģipte piektdien bija piekritusi atlikt balsojumu par tās izstrādāto rezolūciju pēc Ēģiptes prezidenta Abdelfataha al Sisi telefonsarunas ar jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu, tomēr balsojums tika sarīkots pēc četru valstu – Jaunzēlandes, Malaizijas, Senegālas un Venecuēlas – pieprasījuma.

Izraēlai nav diplomātisko attiecību ar Malaiziju un Venecuēlu.

Izraēla arī kritizēja ASV prezidentu Baraku Obamu par negaidīto atteikšanos izmantot ASV veto tiesības ANO Drošības padomē šīs rezolūcijas bloķēšanai. Rezolūcija tika pieņemta ar 14 balsīm par, ASV atturoties balsojumā.

“Izraēla noraida šo kaunpilno pretizraēlisko rezolūciju ANO un neievēros tās nosacījumus,” paziņoja premjerministra Netajahu kanceleja.

“Obamas administrācija ne tikai neaizsargāja Izraēlu pret šo bandu ANO, tā aiz kulisēm slepeni vienojās ar to,” teikts šajā paziņojumā.

“Izraēla gaida sadarbību ar jaunievēlēto prezidentu Trampu un ar visiem mūsu draugiem [ASV] Kongresā – gan republikāņiem, gan demokrātiem, lai novērstu šīs absurdās rezolūcijas kaitīgās sekas,” paziņoja Netanjahu kanceleja.

Tramps ir licis saprast, ka viņš būs labvēlīgāk noskaņots pret Izraēlu nekā Obama. Viņa nominētais ASV vēstnieks Izraēlā Deivids Frīdmens atbalsta vēstniecības pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi un ir paudis atbalstu ebreju apmetņu celtniecībai.

LA.lv