×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Izraēlā notiek parlamenta ārkārtas vēlēšanas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlā šodien notiek Kneseta (parlamenta) ārkārtas vēlēšanas, pēc kurām pašreizējais premjerministrs Benjamins Netanjahu cer palikt amatā uz ceturto termiņu.

Balsošanas iecirkņi ir atvērti no pulksten septiņiem līdz pulksten 22 pēc vietējā laika, kas sakrīt ar Latvijas laiku. Ir gaidāms, ka šīs vēlēšanas būs sīva sacensība starp Netanjahu labēji centrisko partiju “Likud” (“Konsolidācija”) un kreisi centrisko politisko apvienību “Cionistu savienība”. Netanjahu galvenais sāncensis uz premjerministra amatu ir viens no Cionistu savienības līderiem Ichāks Hercogs.

Cionistu savienība ir solījusi uzlabot Izraēlas attiecības ar palestīniešiem un starptautisko sabiedrību. Savukārt Netanjahu ir solījis nepieļaut palestīniešu valsts izveidošanu, ja viņš paliks premjera amatā. Vēlēšanu kampaņā tomēr galvenā uzmanība tika pievērsta ekonomikas jautājumiem, nevis bažām par Irānas kodolprogrammu vai konfliktam starp Izraēlu un arābiem.

Sagaidāms, ka neviena no pusēm neiegūs vairāk par ceturtdaļu balsu, tātad būs jāveido valdības koalīcija. Knesetā ir 120 deputātu, kas tiek ievēlēti pēc partiju sarakstiem. Valdošās koalīcijas veidošana parasti ilgst vairākas nedēļas. Lai gan sabiedriskās domas aptaujās Cionistu savienība bijusi nedaudz populārāka par “Likud”, Netanjahu var būt labas izredzes izveidot valdošo koalīciju pat tad, ja viņa partija neiegūs visvairāk balsu.

Nozīmīga loma valdošās koalīcijas izveidošanā var būt pērn nodibinātajai labēji centriskajai partijai “Kulanu” (“Mēs visi”), kuras līderis Moše Kahlons ir bijušais labklājības un sakaru ministrs no partijas “Likud” Netanjahu valdībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+