×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Izraēla satraukta par Ēģiptes bruņojuma izvietošanu Sīnājā

Foto - AFPFoto - AFP

Izraēla ir satraukta par Ēģiptes bruņojuma izvietošanu Sīnāja tuksnesī, ņemot vērā, ka tā nav tikusi saskaņota un tas ir 1979. gada miera līguma pārkāpums, apliecināja Izraēlas amatpersona.

Ēģiptes armija Sīnāja pussalā patlaban izvērtusi operācijas pret islāmistu kaujiniekiem. Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu valdība oficiālu protestu nav iesniegusi, dodot priekšroku tam, ka jautājums tiek atrisināts īpaši neafišētos kontaktos, arī ar ASV starpniecību, lai izvairītos no attiecību saasināšanās ar Kairu, kas kopš prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas jau tā ir visai saspringtas.

Centienos apkarot islāmistu kaujiniekus, kas tiek vainoti par 5. augusta uzbrukumu robežpostenim, kurā tika nogalināti 16 robežsargi, Ēģipte Sīnāja pussalā pirmo reizi kopš 1973. gada kara ar Izraēlu grasās izvietot kara aviāciju un tankus, apliecināja informācijas avoti Ēģiptes drošības dienestos. 1979. gada miera līgumā, kas Ēģiptes un Izraēlas starpā tika panākts ar ASV starpniecību, Ēģiptei noteikti strikti ierobežojumi attiecībā uz bruņoto spēku izvietošanu Sīnājā. Ēģipte jau iepriekš nosūtījusi “dažas” bruņumašīnas uz Sīnāja pussalu, un Izraēla ir satraukta par to, ka bruņu tehnika Sīnājā ievesta bez saskaņošanas”, apliecināja Izraēlas amatpersona.

Kaut arī Izraēla šo bruņojumu neuzskata par draudiem, Telaviva vēlas, lai arī tai būtu teikšana par to, kāds bruņojums nonāk Sīnājā, kas atbilstoši miera līguma nosacījumiem ir demilitarizēta zona, sacīja ziņu aģentūras “Reuters” sarunbiedrs. “Tam nav precedenta, ka Sīnājā tiek izvietots bruņu tehnika un pavisam noteikti bez jelkādas saskaņošanas,” norādīja amatpersona. Izraēla ir satraukta, ka turpmākā koordinācija ar Ēģipti varētu ciest, ņemot vērā pārbīdes Ēģiptes armijas vadībā, arī to, ka prezidents Muhameds Mursi no amatiem atstādinājis amatpersonas, ar kurām Izraēla ilgstoši uzturējusi kontaktus, vēsta vietējie mediji.

Kairā Mursi preses pārstāvis Jasers Ali skaidroja, ka militārās operācijas Sīnājā ir “izšķiroši svarīgi” Ēģiptes drošībai. Šie drošības pasākumi atbilst līgumiem, kas ar Izraēlu panākti pirms gada, kad pārrobežu uzbrukumā tika nogalināja astoņi izraēlieši, apliecināja informācijas avots Ēģiptes armijā. “Mums Izraēlai nav jāsniedz ikdienas ziņojumi par šo operāciju, jo tas ir suverenitātes un nacionālās drošības jautājums,” sacīja avots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+