Uncategorized

Izraēla turpina bombardēt Gazas joslu 16

Foto-LETA/AFP

Izraēla turpina bombardēt Gazas joslu, Izraēlas militārajai operācijai pret palestīniešu kaujiniekiem turpinoties jau piekto dienu.

Viena no Izraēlas armijas raidītajām raķetēm trāpīja mediju centrā Gazas pilsētā, kur, pēc palestīniešu ziņotā, ievainoti seši televīzijas “Al-Quds” palestīniešu žurnālisti.

Krievijas telekanāls RT paziņoja, ka Izraēlas uzlidojumā iznīcināts televīzijas birojs Gazas pilsētā, taču neviens žurnālists nav cietis.

Izraēlas armija pavēstīja, ka svētdienas rītā Izraēlā trāpījušas divas raķetes, kuras kaujinieki izšāvuši no Gazas joslas.

Izraēlas armijas paziņojumā teikts, ka visi naktī apšaudītie mērķi izlūkdienestu vairāku mēnešu darba laikā identificēti kā kaujinieku objekti.

Naktī uz svētdienu militārās lidmašīnas veikušas 180 uzlidojumus Gazas joslai, kas bombardēta arī no karakuģiem piekrastē un sauszemes bruņu tehnikas pierobežā.

Izraēlas armija plāno apšaudīt vēl simtiem mērķu Gazā, lai apturētu “Hamas” un citu grupējumu kaujinieku raķešu apšaudes pret Izraēlu.

Piecas dienas ilgajā militārajā operācijā Gazas joslā nogalināti vairāk nekā 50 palestīnieši un vēl 450 ievainoti. Savukārt palestīniešu kaujinieku raidītās raķetes Izraēlā prasījušas trīs cilvēku dzīvības.

Savukārt palestīniešu kaujinieki sestdien no Gazas joslas uz Izraēlu izšāva desmitiem raķešu, tostarp vienu uz Telavivu, ko pārtvēra Izraēlas armijas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Vēl viena raķete trāpījusi Telavivas piepilsētā.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien paziņoja, ka Izraēla ir gatava būtiski paplašināt militāro operāciju Gazas joslā. “Armija ir gatava būtiski paplašināt operāciju. Karavīri ir gatavi jebkurai aktivitātei, kas var notikt,” pirms iknedēļas ministru kabineta tikšanās paziņoja Netanjahu.

Pēdējās dienās Izraēla mobilizējusi 92 000 rezervistus, kā arī pie Gazas robežas vērojama izraēliešu bruņutehnikas koncentrēšanās, izraisot minējumus par iespējamu sauszemes operāciju Gazas joslā.

Izraēlas armija Gazas joslu bombardē jau piekto dienu, vēršoties pret palestīniešu kaujiniekiem, kas turpina izšauta raķetes uz Izraēlu.

Svētdien Izraēlas pretgaisa aizsardzības sistēma virs Telavivas pārvēra divas palestīniešu kaujinieku izšautas raķetes.

Tikmēr Lielbritānija svētdien brīdināja Izraēlu, ka sauszemes iebrukuma gadījumā, tā zaudēs starptautisko līdzjūtību un atbalstu.

Sauszemes iebrukuma laikā ir daudz grūtāk ierobežot civilo upuru skaitu un tā dēļ konflikts varētu ieilgt, sacīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Hāgs.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka par pašreizējo krīzi ir atbildīga kustība “Hamas”, jo no Gazas joslas turpinās raķešu apšaudes Izraēlā.

“Mēs ar premjerministru abi esam uzsvēruši mūsu izraēliešu kolēģiem, ka līdz ar sauszemes iebrukumu Gazā Izraēla zaudētu starptautisko atbalstu un līdzjūtību,” sacīja ministrs.

“Mēs savus uzskatus esam ļoti skaidri pauduši Izraēlai, tāpat, kā mēs esam skaidri pauduši savus uzskatus, ka raķešu izšaušana no Gazas uz Izraēlas dienvidos nav paciešama un nav pārsteigums, ka [Izraēla] uz to ir reaģējusi,” sacīja Hāgs.

Ministrs arī aicināja puses vienoties par uguns pārtraukšanu, uzsverot, ka pamiera būtiska sastāvdaļa būtu raķešu uguns pārtraukšana no Gazas joslas.

Arī ASV prezidents Baraks Obama svētdien vardarbības eskalācijā vainoja palestīniešu kaujiniekus.

Obama svētdien norādīja, ka Izraēlai ir tiesības rūpēties, lai tās teritorija netiktu apšaudīta ar raķetēm, vienlaikus paužot atbalstu nevardarbīgam konflikta risinājumam.

“Izraēlai ir visas tiesības rūpēties, lai tās teritorija netiktu apšaudīta ar raķetēm. Ja to var paveikt bez militāro aktivitāšu pastiprināšanas Gazā, tad tādam risinājumam ir dodama priekšroka,” sacīja Obama.

Arābu līga svētdien paziņoja, ka organizācijas delegācija nākamnedēļ apmeklēs Gazas joslu, lai paustu atbalstu palestīniešiem.

“Arābu līgas valstu ārlietu ministru līmeņu delegācija organizācijas vadītāja Nabila al Arabi vadībā otrdien apmeklēs Gazu,” teikts Arābu līgas svētdien izdotajā paziņojumā.

Arābu līgas ārlietu ministri sestdien tikās ārkārtas sanāksmē Kairā, lai lemtu par vienotu nostāju Izraēlas un palestīniešu konflikta paasinājuma jautājumā.

Pirmdien uz Gazu dosies arī Ēģiptes politisko spēku un amatpersonu delegācija.

Izraēlas prezidents Šimons Peress svētdien pateicās Ēģiptei par tās centieniem panākt pamieru Gazas joslā, vienlaikus norādot, ka Gazas joslu pārvaldošā kustība “Hamas” ir noraidījusi visus pamiera piedāvājumus.

Savukārt Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Lībermans svētdien paziņoja, ka Izraēla nerisinās sarunas ar “Hamas”, kamēr turpināsies raķešu apšaudes no Gazas joslas.

“Pirmais un absolūtais priekšnosacījums ir raķešu apšaudes pilnīga apturēšana no Gazas. Mēs vēlamies ilgtermiņa risinājumu,” paziņoja ministrs.

LA.lv