×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2013
Drukāt

Izraēla uz raķešu eksploziju atbild ar gaisa triecieniem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēla ar gaisa triecieniem islāmistu kaujinieku grupējuma HAMAS izmantotajās teritorijās atbildējusi uz raķetēm, kas palaistas no Gazas joslas, svētdien paziņoja militārpersonas.

Izraēlas militārpersonas informēja, ka iznīcinātāji trāpīja “teroristu ieroču noliktavai un HAMAS mācību kompleksam” pēc tam, kad Izraēlas dienvidos iepriekšējā naktī piezemējās raķetes. Izraēla arī slēdza galveno robežšķērsošanas punktu ar Gazas joslu.

Gazas veselības dienestu amatpersonas paziņoja, ka gaisa triecienos neviens nav cietis.

Sestdien tūkstošiem Izraēlas iedzīvotāju parkos un mežos svinēja ebreju svētkus, kuros tradicionāli tiek dedzināti ugunskuri. No Gazas joslas raidītās raķetes eksplodēja klajumos un neviens eksplozijās necieta.

Kopš militārās kampaņas novembrī raķetes no Gazas joslas uz Izraēlu tiek raidītas retāk, lai gan pirms kampaņas tās tika raidītas gandrīz katru dienu.

Izraēlas amatpersonas uzsvēra, ka “nepieļaus nekādus mēģinājumus nodarīt kaitējumu Izraēlas civiliedzīvotājiem”, kā arī nepieļaus situācijas atjaunošanos, kāda tā bija pirms novembra kampaņas.

Izraēla par visiem uzbrukumiem vaino HAMAS, kas valda Gazas joslā. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pēc uzbrukuma paziņoja, ka tā īstenotāji “dārgi samaksās”. Valdības sanāksmē svētdien Netanjahu norādīja, ka “neļaus turpināties gadījuma rakstura uzbrukumu politikai”. Viņš norādīja, ka uz tādiem uzbrukumiem būs “spēcīga atbilde”.

Pagaidām par sestdienas raķešu uzbrukumiem neviena atbildību nav uzņēmies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+