Uncategorized

Izraēlas armija nošauj divus palestīniešu pusaudžus 16

Foto – LETA/AFP

Izraēlas armija trešdienas vakarā nošāva divus palestīniešu pusaudžus bruņotā sadursmē Jordānas rietumkrasta Tulkaremas pilsētā, ceturtdien paziņoja palestīniešu amatpersonas un mediķi.

Sadursmes notika pēc vardarbīgu protestu dienas Jordānas rietumkrastā, kur trešdien bija izsludināts ģenerālstreiks pēc tam, kad otrdien Izraēlas cietumā ar rīkles vēzi nomira uz mūžu ieslodzīts palestīnietis Maisara Abu Hamdija. Palestīnas pašpārvalde apsūdz Izraēlu medicīniskā nolaidībā saistībā ar Abu Hamdijas nāvi.

Izraēlas armija paziņoja, ka karavīri trešdienas vakarā atklājuši uguni uz nekārtību cēlājiem, kas apmētāja ar degbumbām armijas posteni Tulkaremā.

Palestīniešu drošības spēku amatpersonas sacīja, ka 16 gadus vecs palestīnietis Amers Nasars nogalināts ar šāvieniem galvā, bet viņa 17 gadus vecais brālēns Nadži Balbisi atrasts miris ar šautām brūcēm krūtīs.

Ģenerālstreiks trešdien tika pilnībā īstenots Hebronā, Nablusā un Austrumjeruzalemē, bet tikai daļēji – Rāmallāhā un Gazas joslā. Protestam pievienojās arī tūkstošiem ieslodzīto Izraēlas cietumos, atsakoties no brokastīm.

Abu Hamdijam 2002.gadā piesprieda mūža ieslodzījumu par slepkavības mēģinājumu saistībā ar sprādziena mēģinājumu Jeruzalemes kafejnīcā.

LA.lv