Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Izraēlas armijas uzlidojumā Gazas joslai nogalināti 12, ievainoti – astoņi cilvēki

Foto: AFPFoto: AFP

Izraēlas armijai uzsākot gaisa karu pret Gazas joslas kaujiniekiem, uzlidojumos palestīniešu Vidusjūras piekrastes anklāvā otrdien nogalināti 12, bet ievainoti 80 cilvēki, pavēstīja ārkārtas situāciju dienesti.

Uzbrukums ar lielāko upuru skaitu pieredzēts Hānjūnisā, Gazas joslas dienvidos, kur raķete trāpījusi kādā namā, septiņus cilvēkus nogalinot un 25 ievainojot, pavēstīja mediķi.

Trieciens bijis “vērsts pret al Kavares ģimeni”, sacīja ārkārtas dienestu preses pārstāvis Ašrafs al Kudra, norādot, ka ievainoto vidū ir bērni.

No bezpilota lidmašīnas vispirms raidītas brīdinājuma signālraķetes, pastāstīja aculiecinieks. Tad pie nama sapulcējušies radinieki un kaimiņi, veidojot “dzīvo vairogu”, tomēr drīz pēc tam no reaktīvā iznīcinātāja “F-16” izšauta raķete namu nolīdzinājusi līdz ar zemi.

Vēl pirms tam citā triecienā, kura mērķis bijusi kāda automašīna Gazas pilsētas centrā, nogalināti četri cilvēki, apliecināja Kadra.

Visi četri šajā uzbrukumā nogalinātie ir kustības “Hamas” bruņotā spārna – Izedina al Kasama brigāžu – kaujinieki, apliecināja ģimenes locekļi. Viens no nogalinātājiem ir 32 gadus vecais brigāžu jūras operāciju vadītājs Muhameds Šaabans.

Citā uzbrukumā Nuseiratas bēgļu nometnē nogalināts vēl viens cilvēks. Liecinieki pastāstīja, ka arī viņš esot bijis “Hamas” kaujinieks.

“Hamas” preses pārstāvis Sami Abu Zuhri brīdināja Izraēlu, ka tā “spēlējas ar uguni”, un solīja, ka Izraēla samaksās par šiem uzbrukumiem.

Izraēlas uzbrukumi Gazas joslā notikuši neilgi pēc tam, kad Telaviva paziņoja, ka tā uzsāk militāru operāciju “Nesatricināmā klints”, kuras mērķis ir darīt galu Izraēlas dienviddaļas apšaudīšanai ar raķetēm no Gazas joslas, kā arī “Hamas” militārās infrastruktūras iznīcināšana.

Kopš pusnakts Gazas joslas kaujinieki uz Izraēlu izšāvuši 130 raķetes, savukārt Izraēla Gazas joslā vērsusi triecienus pret 150 “terora mērķiem”.

Izraēlas drošības jomas ministru kabinets otrdien pilnvarojis armiju, gatavojoties iespējamam uzbrukumam Gazas joslai, iesaukt 40 000 rezervistu.

Izraēlas un Gazas joslas konfrontācijā patlaban izraisījies kopš 2012. gada novembra nepieredzēts saspīlējums. Palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas intensīvi apšauda Izraēlas dienvidus ar raķetēm, bet Izraēlas kara aviācija Gazas joslā veic uzlidojumus.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+