×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. augusts, 2014
Drukāt

Izraēlas gaisa triecienā Gazas joslā iznīcina daudzdzīvokļu māju (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēlas gaisa triecienā sestdien, 23.augustā, Gazas joslā sagrauta daudzdzīvokļu ēka, ievainojot vismaz 22 cilvēkus, tostarp 11 bērnus, paziņoja aculiecinieki un palestīniešu amatpersonas.

11 stāvu ēkas iedzīvotāji desmit minūtes pirms uzbrukuma tika informēti par to un aicināti veikt evakuāciju. Pēc tam vismaz divas raķetes ietriecās kompleksā, to pilnībā nopostot, stāstīja aculiecinieki.

Izraēlas armija informēja, ka ēkā bija atklāta palestīniešu islāmistu kustības HAMAS militārās operācijas centrs.

Iepriekš sestdien Izraēlas armija izsūtīja mobilā telefona īsziņas, balss pasta ziņas un nometa skrejlapas, lai brīdinātu palestīniešus, ka “ikviena māja, no kuras tiek veikta kaujinieku darbība, kļūs par mērķi”.

Izraēlas puse paziņoja, ka Gazas joslā sestdien veikusi 55 gaisa triecienus, bet Izraēlu skārušas apmēram 45 raķetes un mīnmetēja šāviņi, bet vēl desmit šāviņi ir pārtverti.

Bruņotais konflikts Gazas joslā turpinās nepilnas septiņas nedēļas. Sestdien dzīvību dažādos triecienos zaudējuši desmit cilvēki.

Ēģiptes Ārlietu ministrija, kas uzņēmusies vidutāja lomu sarunās, aicināja Izraēlu un HAMAS atsākt netiešas sarunas un vienoties par pamieru bez noteikta beigu termiņa.

Tāds aicinājums pausts pēc tam, kad Rietumu atbalstītais Palestīnas prezidents Mahmuds Abass tikās ar Ēģiptes prezidentu Abdelfatāhu al Sisi Kairā. Ēģiptes amatpersonas neprecizēja, kā sagaida sarunu atsākšanos un atšķirīgu iznākumu no jau iepriekš neveiksmi cietušajām sarunām.

Izraēlas valdība pagaidām nav komentējusi atjaunoto aicinājumu uz pamieru. Savukārt Gazas joslā valdošās kustības HAMAS pārstāvis teica, ka grupa izvērtēs Ēģiptes aicinājumu, tomēr nekas neliecina, ka tā ir gatava atkāpties no ilgstošajām prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai patiesam skatījumam nevajadzētu būt UZ ABIEM KAROTĀJIEM, KO????
    Aiz Izraelas stāv ASV, bet aiz arābiem Krievija… Kur ŠĶIRBA??? Izraēla Krieviju NEKŪDĪS, bet palestīnieši gan tiek IEDVESMOTI no saviem labvēļiem…!!! Civiliedzīvotāji KATRĀ KONFLIKTĀ CIEŠ BEZ VAINAS!!! VAI TAD UKRAINĀ VIŅUS LODES SAUDZĒ?????????? MURGS!!!

    • Cionistu propoganda.

    • Obama grib beigt karu ar arābiem, tas ir fakts. Izraēla nav tajā ieinteresēta, arī fakts. Stratēģiskās intereses atratēģiskajiem partneriem nesakrīt, tāpēc nav brīnums, ka Izraēla meklē jaunu stratēģisko partneri Krievijā.

  2. Kopš Obama pārtrauca karu pret arābiem, Izraēlai bija vajadzīgs vismaz kāds nopietns konflikts, lai rietumi būtu “aizņemti”. Tā patrāpījās Ukraina. Domāju, ka Izraēla var kūdīt Krieviju uz karu, sniegt informāciju un iedrošināt, lai pa starpai izrēķinātos ar palestīniešiem. Bet ASV Izraēla jau ir sodījusi ar superkrīzi. Tāds tas “stratēģiskais partneris” priekš ASV.

  3. Kamēr Rietumi aizņemti ar Ukrainu, Izraēla slīcina asinīs palestīniešu civiliedzīvotājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+