×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Izraēlas operā – Verdi „Traviatas” pirmizrāde LNO radošās komandas iestudējumā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

12. maijā Izraēlas operā Telavivā notiks Dž. Verdi operas „Traviata” pirmizrāde. Tā būs skatuviski un konceptuāli precīza Latvijas Nacionālajā operā skatāmā iestudējuma adaptācija, kuru, tāpat kā Latvijā, veidojusi LNO radošā komanda: režisors Andrejs Žagars, scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka.

Protams, oriģinālas nianses iestudējumam piešķirs cita solistu komanda, kuru papildinās Izraēlas operas koris un orķestris Izraēlas operas muzikālā vadītāja un diriģenta Deivida Sterna vadībā.

Izraēlas prese un skatītāji jau pauduši gandarījumu, ka Verdi 200. jubilejas gadā ar LNO gādību uz valsts operas skatuves atgriežas viena no viņa populārākajām operām, turklāt krāšņā un atraktīvā veidolā.

Latviešu operas mākslinieku sniegumu Izraēlas skatītāji pirmo reizi iepazina 1999. gadā, kad valsts 11 pilsētās viesojās LNO iestudētās V. A. Mocarta operas „Dons Žuans” solisti. Teatralizētais koncertizpildījums toreiz baudīja publikas un preses sajūsmu.

Savukārt Andrejam Žagaram režijas jomā šī ir pirmā sadarbība ar Izraēlas operu. „Esam gandarīti strādāt valstī ar senām un dziļām kultūras tradīcijām. „Traviatas” iestudējuma process ir lieliski organizēts – kolēģi Izraēlā ir atsaucīgi, radoši un draudzīgi,” uzsver LNO direktors.

Iestudējuma pirmizrādē piedalīsies spožs solistu sastāvs.

Violetas lomā iejutīsies Horvātijā dzimušais soprāns Lana Kosa. Viņas radošajā biogrāfijā Violetas lomai ir īpaša nozīme: tā iestudēta vairākos pasaules operteātros, tostarp ar lieliem panākumiem – arī Veronas operā.

Viņas iemīļotā Alfrēda lomā būs viens no vadošajiem Francijas tenoriem Žans Fransuā Borā, kurš šobrīd uzsācis spožu starptautisku karjeru un ir biežs galveno lomu interprets daudzos pasaules operteātros.

Savukārt Žermona tēlā iejutīsies itāļu baritons Vitorio Vitelli. Ar daudzkrāsainu, tembrāli skaistu vokālu apveltīto solistu, kuram piemīt iedzimts aktiertalants un temperaments, skatītāji Latvijā pērn iepazina Siguldas Opermūzikas svētkos, bet šī gada sākumā skaļi uzgavilēja Lielajā ģildē, kur Vitelli dziedāja titullomu Dž. Verdi operas „Simons Bokanegra” koncertuzvedumā.

Pēc 12. maija, kad paredzēta operas „Traviata” pirmizrāde, plānots intensīvs izrāžu grafiks: līdz 16. jūnijam repertuārā iekļautas veselas desmit izrādes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+