×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Izraēlas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi Netanjahu partija

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlā vakar notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi premjerministra Benjamina Netanjahu partija “Likud”, liecina rezultāti pēc aptuveni 96 procentu balsu saskaitīšanas.

“Likud” ieguvusi 29 vietas no 120 vietām parlamentā. Savukārt “Likud” konkurenti Darba partijas un liberālās partijas “Hatnuah” (“Kustība”) alianse – Cionistu savienība – izcīnījusi 24 vietas. Trešajā vietā ierindojusies arābu partiju alianse Apvienotais saraksts, kas ieguvusi 14 vietas parlamentā.

“Likud” ieguvusi 23,3 procentus balsu, bet Cionistu savienība – 18,7 procentus balsu, liecina sākotnējie rezultāti. “Likud” rezultāti ir daudz labāki nekā ļāva cerēt sabiedriskās domas aptaujas pirms vēlēšanām. Aptauju rezultāti liecināja, ka “Likud” atpaliek no Cionistu savienības.

Netanjahu jau paziņojis par uzvaru vēlēšanās un aicinājis labējā spārna partijas sadarboties ar viņu valdības veidošanā. Premjers ar uzvaras komentāriem nāca klajā vēl pirms provizorisko rezultātu publiskošanas, kad bija zināmas tikai nobalsojušo vēlētāju aptaujas. Tās liecināja, ka “Likud” un Cionistu savienība abas varētu būt izcīnījušas aptuveni 27 vietas parlamentā. Netanjahu to nodēvēja par dižu uzvaru “Likud” un nacionālistu nometnei.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka centriskā partija “Yesh Atid” (“Nākotne ir”) ieguvusi 11 vietas parlamentā un partija “Kulanu” (“Mēs visi”) izcīnījusi desmit vietas. Ultranacionālistu partija “Ebreju māja” varētu būt ieguvusi deviņas parlamenta vietas, kas ir ievērojami mazāk, nekā tika prognozēts. Savukārt ultranacionālistu partija “Yisrael Beiteinu” (“Mūsu mājas – Izraēla”) varētu būt izcīnījusi sešas vietas parlamentā. Reliģiozo ebreju partijas “Shas” un Apvienotās Toras jūdaisma partija (UTJ) katra varētu būt tikusi pie septiņām parlamenta vietām. Savukārt kreisā spārna partija “Meretz” varētu būt izcīnījusi četras vietas, tik tikko pārsniedzot noteikto 3,25 procentu robežu iekļūšanai parlamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+