×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Izraēlas policija nojauc palestīniešu protesta nometni Rietumkrastā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēlas policija 12.janvārī, ņemot talkā buldozerus, padzinusi palestīniešu protestētājus no piektdien, 11.janvārī, izveidotās nometnes E1 koridorā, kas atrodas Rietumkrastā starp Jeruzalemi un Maaleh Adumimas koloniju.

Nometni bija izveidojuši aptuveni 200 palestīniešu aktīvisti, lai protestētu pret jaunu ebreju kolonistu mājokļu būvniecību okupētajās palestīniešu teritorijās.

Tā kā aktīvisti atteicās pakļauties Izraēlas varasiestāžu rīkojumam šo teritoriju atstāt, iejaucās policija.

“No visām pusēs ieradās simtiem Izraēlas policistu, aplencot visus tos, kuri bija teltīs un pakāpeniski arestējot viņus,” aģentūrai AFP atklāja kāds palestīniešu politiķis.

Savukārt Izraēlas policijas preses pārstāvis Mikijs Rozenfelds AFP ziņoja, ka neesot veikts neviens arests.

“Viņiem tika pateikts, ka viņi pārkāpj likumu un viņi viens pēc otra tika uzmanīgi izvadīti no objekta,” informēja Rozenfelds, piebilstot, ka nevienā pusē nav arī ievainoto.

Saskaņā ar Rozenfelda sniegto informāciju policijas operācijā piedalījās aptuveni 500 policistu.

Protestu organizētāji savukārt ziņoja, ka seši cilvēki ir ievainoti un solīja neatteikties no protestiem.

Sākotnēji Izraēlas Augstākā tiesa bija lēmusi, ka nometne nojaucama tikai nākamo piektdien, bet Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu birojs sestdien paziņoja, ka vēlas, lai protestētāji tiktu izklīdināti nekavējoties.

Medijos publiskotie dokumenti liecina, ka šāds lēmums pieņemt baidoties no ekstrēmi noskaņoto ebreju kolonistu iespējamām atbildes demonstrācijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+