×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Izraēlas premjers aicina rīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu aicināja rīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas šī gada septembrī.

Kārtējās parlamenta vēlēšanas ir paredzētas 2013. gada oktobrī. “Es negribu, lai būtu pusotru gadu ilga politiska nestabilitāte, kuru pavadītu šantāža un populisms. Es dotu priekšroku īsai vēlēšanu kampaņai četru mēnešu garumā, kas nodrošinātu politisku stabilitāti,” Netanjahu sacīja viņa vadītās labējās partijas “Likud” sanāksmē Telavivā. Netanjahu ir premjera amatā kopš 2009. gada un vada labēji centrisku koalīciju, kuras sastāvā ir “Likud” un ultranacionālistiska partija “Yisrael Beitenu”. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka viņš ir populārākais politiķis Izraēlā.

Netanjahu savā uzrunā uzskaitīja savas valdības sasniegumus, bet neminēja noteiktu datumu pirmstermiņa vēlēšanām, kurās viņa partijai ir labas izredzes uzvarēt. Izraēlas amatpersonas iepriekš izteicās, ka lielākā daļa viņa valdības locekļu piekristu pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanai 4. septembrī. “Acīmredzot vēlēšanas būs septembrī. “Likud” uzvarēs, un premjerministrs izveidos nākamo valdību,” sacīja finanšu ministrs Juvals Steinics ziņu aģentūrai AFP pēc Netanjahu uzrunas.

Politiskie analītiķi uzskata, ka Netanjahu pirmstermiņa vēlēšanās vēlas nostiprināt savas pozīcijas pirms šogad gaidāmas valdības budžeta apcirpšanas un ASV prezidenta vēlēšanām novembrī. ASV prezidentam Barakam Obamam, kurš kandidē uz atkārtotu ievēlēšanu, ir domstarpības ar Netanjahu jautājumā par Izraēlas attiecībām ar palestīniešiem.  Netanjahu aicinājums rīkot pirmstermiņa vēlēšanas var būt daļēji saistīts ar “Likud” un “Yisrael Beitenu” nesenām domstarpībām par viņa plāniem atcelt likumu, kas ļauj ultraortodoksāliem jūdaistiem atlikt obligāto dienestu armijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+