×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

Izraēlas prezidents cer, ka Sīrijā uzvarēs nemiernieki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izraēlas prezidents Šimons Peress (attēlā) 10.jūnijā mudināja starptautisko sabiedrību apturēt asinsizliešanu Sīrijā un pauda cerību, ka nemiernieki savā cīņā “gūs uzvaru”.

Intervijā sabiedriskajam radio Peress norādīja, ka “starptautiskās sabiedrības centieni ir nepietiekami”. “Mēs nevaram palikt vienaldzīgi, redzot mazos zārkus, kuros atrodas bērnu līķi. Slaktiņi ar katru dienu kļūst briesmīgāki. Tas ir apkaunojoši. Es izjūtu dziļu cieņu pret nemierniekiem, kas dodas pretī lodēm, un es ceru, ka viņi uzvarēs,” sacīja prezidents.

Savukārt Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien paudis nosodījumu mierīgo iedzīvotāju slaktiņiem Sīrijā, vainojot arī Irānas režīmu un Libānas šiītu grupējumu “Hizbollah”, ka tie palīdz Damaskai nevainīgu iedzīvotāju slepkavošanas darbā.

“Mēs redzam, kas notiek Sīrijā. Tie vienkārši ir civiliedzīvotāju, bērnu un gados vecu cilvēku slaktiņi,” iknedēļas valdības sēdē Jeruzalemē sacīja premjers. “Sīrijas valdība un tie, kas tai palīdz – Irāna un “Hizbollah” -, atklājuši savu patiesu seju, ka viņi ir “ļaunuma ass”. Tādā vidē mēs dzīvojam.”

Tostarp oficiālā Damaska pēdējo plašu rezonansi izraisījušo slaktiņu sarīkošanā vaino bruņotos opozīcijas grupējums, kas ar mierīgo iedzīvotāju masu slepkavībām grib izprovocēt ārvalstu militāru intervenci.

Oficiāli Izraēlas un Sīrijas starpā joprojām ir karš, tomēr ap abu valstu starpā nosprausto pamiera līniju jau gadiem ilgi pamatā valda miers.

Sākoties nemieriem Sīrijā pērnā gada martā, Izraēlas amatpersonas publiski tikpat kā neizteicās par šo konfliktu, tostarp eksperti norādīja, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada gāšana Izraēlai nāktu par sliktu.

Savukārt pēdējo mēnešu laikā Izraēlas politiķi vairākkārt izteikušies, ka Asada krišana ir laika jautājums, piedāvājuši humāno palīdzību un pauduši cerību, ka Damaskas režīma sabrukums vājinātu arī Izraēlas lielākā ienaidnieka – Irānas – pozīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+