Pasaulē
Citur

Izraēlas prezidents valdības veidošanu uztic Netanjahu0


Benjamins Netanjahu.
Benjamins Netanjahu.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Izraēlas prezidents Reuvens Rivlins jaunās valdības veidošanu uzticējis līdzšinējam premjerministram Benjaminam Netanjahu.

No Izraēlas parlamenta 120 deputātiem konsultācijās ar Rivlinu 65 deputāti premjera amatam ieteikuši Netanjahu, tādējādi līdzšinējam valdības vadītājam apliecinot parlamenta vairākuma atbalstu un paverot ceļu koalīcijas izveidošanai.

Netanjahu tagad ir 42 dienas, lai izveidotu valdību.

Netanjahu partija “Likud” un viņa galvenā vēlēšanu konkurenta Benija Ganca partija “Zilais un baltais” katra ieguva pa 35 mandātiem, tomēr labējais bloks, kurā ir arī “Likud”, saņēma par desmit mandātiem vairāk nekā centriski kreisais bloks, kas atbalsta Gancu.

Viens no jautājumiem, kas var izraisīt problēmas Netanjahu koalīcijas ceļā, ir ieilgušais strīds par likumu, kas armijā liktu dienēt arī ultraortodoksālajiem jūdaistiem.

Saistītie raksti

Labējās sekulārās partijas “Yisrael Beitenu” līderis Avigdors Lībermans paziņojis, ka viņa partija pievienosies koalīcijai, ja tiks pieņemts atbilstošs likums par dienestu armijā.

Lībermana partijai ir piecas vietas, bet ultraortodoksālo jūdaistu partijām “Shas” un “Apvienotais Toras jūdaisms”, kas ir kategoriski pret šāda likuma pieņemšanu, ir 16 vietas. Lai izveidotu koalīciju, Netanjahu nepieciešams visu trīs partiju atbalsts.

LA.lv