Sports
Citi sporta veidi

Izraēlas šahistiem neizsniedz vīzas dalībai Saūda Arābijā notiekošajā pasaules čempionātā 16

Septiņi Izraēlas šahisti nav saņēmuši Saūda Arābijas vīzas, līdz ar to nevar piedalīties pasaules čempionātā ātrspēlē un ātrajā šahā, kas pirmo reizi norisinās šajā arābu valstī.
Pasaules čempionāta ātrspēlē un ātrajā šahā ar šādiem turnīriem rekordlielu naudas balvu fondu – diviem miljoniem dolāru (1,68 miljoniem eiro) – Saūda Arābijā notiks no otrdienas līdz sestdienai.

Turnīrā bija plānojuši piedalīties arī septiņi Izraēlas šahisti, taču viņu vīzu pieteikumi tika noraidīti un iebraukšana Saūda Arābijā viņiem liegta, paziņojis Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) viceprezidents Israels Gelfers.
Saūda Arābija neatzīst Izraēlu kā valsti un to starpā nav nekādu formālu attiecību. Kā norādījusi Saūda Arābijas vēstniecības ASV pārstāve Fatima Baešena, tad tieši diplomātisko attiecību trūkuma dēļ Izraēlas šahistiem atteikts iebraukt valstī.

Zīmīgi, ka sākotnēji vīzas netika izsniegtas arī Irānas un Kataras šahistiem, tomēr pēc FIDE pārstāvju iejaukšanās šo valstu sportisti tika pie iebraukšanas atļaujām Saūda Arābijā, savukāt Izraēlas pārstāvjiem tika atteikts.
Izraēlas Šaha federācija paziņojusi, ka turnīra rīkotājiem pieprasīs kompensāciju par savu sportistu netikšanu uz sacensībām. “Mūsu šahisti cietuši profesionālus un finansiālus zaudējumus, tāpēc vērsīsimies FIDE, lai gūtu kompensāciju,” paziņojis Izraēlas Šaha federācijas pārstāvis Liors Aizenbergs.
Tāpat Izraēlas puse vēlas panākt, lai FIDE šāda līmeņa turnīru rīkošanu vairs neuztic arābu valstīm.

LA.lv