Uncategorized

Izraēlas un palestīniešu amatpersonas pirms Obamas vizītes dodas uz Vašingtonu 0

Foto – AFP

Gatavojoties ASV prezidenta Baraka Obamas vizītei Jeruzalemē un Rāmallā, Izraēlas un palestīniešu amatpersonas šonedēļ dosies uz Vašingtonu.

Palestīniešu sarunu vadītājs Muhameds Štajehs aģentūrai AFP atklāja, ka viņš un viņa kolēģis Sāebs Erīkāts tiksies ar ASV administrācijas amatpersonām, lai izskaidrotu palestīniešu pozīciju konfliktā ar Izraēlu. “Palestīniešu delegācija ieradīsies Vašingtonā trešdien,” informēja Štajehs.

Baltais nams nav atklājis precīzu prezidenta ierašanās datumu, bet Izraēlas mediji ziņoja, ka Obamas vizīte ilgs no 20. marta līdz 22. martam, un tās laikā prezidents tiksies gan ar Izraēlas, gan palestīniešu līderiem. Šī būs Obamas pirmā vizīte Izraēlā prezidenta amatā.

ASV administrācija tīšuprāt sargājusies dot pamatu lielām cerībām par vizītes iespējamo iznākumu, norādot, ka Obama neplāno izmantot šo braucienu, lai nāktu klajā ar jauniem priekšlikumiem Izraēlas un palestīniešu miera sarunu atdzīvināšanai. Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu atklāja, ka sarunas ar Obamu koncentrēsies uz trim jautājumiem: Irānas kodolprogramma, konflikts Sīrijā un diplomātiskais process ar palestīniešiem. Viņš informēja, ka Izraēlas galvenais sarunu vadītājs Ichaks Molho tikko kā atgriezies no diskusijām Vašingtonā, un Izraēlas Nacionālās drošības padomes priekšsēdētājs Jakovs Amidrors dosies uz ASV tuvākajās dienās.

LA.lv