Sports
Hokejs

Izrakt hokeja naudu. Egila Kalna veiksmes Latvijas izlasē0

foto: Facebook

Latvijas hokeja izlasē ārkārtīgi spilgti pieteicies Egils Kalns – februārī viņš debitēja nacionālajā komandā un piecos mačos guvis četrus rezultativitātes punktus.

Latvijas izlase pirmajās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta ar gados jaunu sastāvu izbraukumā atzina Norvēģijas pārākumu – 2:3 un 2:6, katrā no spēlēm pa ripai iemeta Kalns.

“Parādīju sevi no labākās puses, tāpēc vēl esmu šeit. Cīnīšos par savu vietu, katra veiksmīgā darbība palīdz, darīju visu, kas ir manos spēkos. Koncentrējos un centos izpildīt trenera darbu, goli veiksmīgi iekrita. Man pašam šķiet, ka ātri pielāgojos trenera Boba Hārtlija prasībām,” “LA” sacīja 26 gadus vecais uzbrucējs.

“Pirmie vārti bija zināmā mērā iespēlēti – Daniels Bērziņš uzmeta, es biju pirmais pie vārtsarga atsistās ripas. Treneris saka, ka jātaisa uzmetieni uz tālo stabu, lai ir atlēkusī ripa. Viņš daudz uzsver mazās lietas, ka jāiet uz vārtu priekšu, jācīnās un tur jau ir tā nauda,” stāstīja Egils Kalns. “Otrajos vārtos ar Rodrigo Ābolu aizskrējām, pēc tam veiksmīgi izķeksēju ripu, vārtsargs domāja, ka tā ir pie viņa tuvā staba, arī pārējie izslēdzās un veiksmīgi sanāca noreaģēt. Šāda veida vārtus agrāk neesmu guvis, lai gan kuriozi bijuši neviens vien.”

“Hārtlijs uzsver pozicionālo spēli – tu vari iemest kaut piecus vārtus, bet, ja to neievērosi, paldies – brīvs. Pēc gūtajiem vārtiem teica – tur jāiet citā leiņķī. Perfekcionists. Arī pēc mačiem Norvēģijā nebiju pārliecināts, ka palikšu sastāvā. Hokejs ir komandas spēle, ar gūtiem vārtiem vien ir par maz,” norādīja “Liepāja/Optibet” pārstāvošais hokejists. Izlasē viņš debitēja pārbaudes turnīrā februārī un pagaidām bijis ārkārtīgi veiksmīgs – piecās spēlēs 3+1.

Saistītie raksti

Rīt un parīt Latvijas izlase aizvadīs pirmās divas pārbaudes spēles savās mājās, “Arēnā Rīga” tiekoties ar Somijas hokejistiem. Pirmajam mačam Kalns netiks pieteikts, bet otrajā varētu doties laukumā.

Pēdējās divarpus sezonas Kalns spēlē Liepājā, bet pirms tam pusotru gadu aizvadīja Kazahstānā. Viņš labprāt atkal dotos leģionāra gaitās, bet pagaidām konkrētus piedāvājumus neesot saņēmis.

LA.lv