×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Izrakti visi iespējamie kara cirvji: prieksvēlēšanu cīņas iekarsuši JKP un NA “saiet ragos” (19)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto.

Jaunās konservatīvās partijas un Nacionālās apvienības biedri priekšvēlēšanu cīņā tā iekarsuši, ka jābažījas par partiju spēju sadarboties pēc vēlēšanām.

“Raivis Dzintars un Imants Parādnieks no maksātnespējas administratoru mafijas personīgi saņem milzīgas naudas summas, kas izskatās pēc prasta kukuļa,” tā pagājušonedēļ izplatītā videomateriālā apgalvoja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks Juris Jurašs. Savukārt R. Dzintars uz to atbild ar aicinājumu Drošības policijai pārbaudīt JKP līderu iespējamu saistību ar Krievijas specdienestiem.


Pierādījumus nerāda

Savā videomateriālā J. Jurašs apgalvoja, ka I. Parādnieks no maksātnespējas administratoriem esot saņēmis vairāk nekā pusmiljonu eiro, bet Dzintars – vairāk nekā 100 000 eiro. “Skatoties uz šiem dokumentiem, ir pilnīgi skaidrs, kuri ir Nacionālās apvienības saimnieki un īstie lēmumu pieņēmēji,” teica J. Jurašs, bet sīkāk ar savu “pierādījumu” saturu neiepazīstināja un nekādus uzvārdus arī nesauca. Vēlāk gan viņš atzina, ka tās esot maksātnespējas administratora Aigara Lūša konta izdrukas, kurās redzami pārskaitījumi R. Dzintaram, I. Parādniekam un viņa sievai.

“Esmu šos dokumentus un visu manā rīcībā esošo informāciju iesniedzis KNAB un ceru uz biroja aktīvu darbu. Tādēļ šobrīd nebūtu pareizi no manas puses ko sīkāk iztirzāt. Negribu ar savu aktivitāti patraucēt izmeklētājiem darbā,” telefonsarunā ar “LA” teica J. Jurašs.

Dzintars: “Aizņēmos tikai 4000 latu.”

R. Dzintars pirmdien izplatīja savu atbildes video, kurā skaidro, ka 2011. gadā no sava drauga un partijas biedra Aigara Lūša uz īsu laiku aizņēmies 4000 latu, ko norādījis arī savā amatpersonas deklarācijā. “Nekādus citus aizdevumus vai pārskaitījumus neesmu saņēmis ne no Aigara Lūša, ne kādas citas privātpersonas. Un tāpat arī mani ģimenes locekļi,” uzsver R. Dzintars. Savukārt Parādnieks Juraša apgalvojumus nosauca par kaķa murgiem: “Tas cilvēks ir vai nu infantils vai melis. Nu kā var ar tādu pārliecību stāstīt pilnīgi nepatiesas lietas!”.

Abi Juraša piesauktie “NA” pārstāvji vērsušies KNAB ar iesniegumu KNAB, kurā apliecina gatavību sadarboties, lai šī lieta pēc iespējas ātrāk tiktu izmeklēta. Papildus nosūtīts iesniegums arī Drošības policijai, lūdzot pārbaudīt JKP līderu iespējamu saistību ar Krievijas specdienestiem, kuru mērķis esot destabilizēt situāciju Latvijā un panākt Kremlim tuvās “Saskaņas” nākšanu pie varas.

Nomelnošanas kampaņas un centieni iesaistīt tiesībsargājošās iestādes savu rēķinu kārtošanā ir ierasta Latvijas politisko spēku taktika. Starp abiem šiem politiskajiem spēkiem – JKP un NA – izsenis pastāv saspringtas attiecības. Atgādināšu, ka JKP izveidoja kādreizējais NA biedrs Jānis Bordāns, kurš 2013. gadā tika izslēgts no NA ietilpstošās partijas “TB”/LNNK un vienlaikus zaudēja arī tieslietu ministra amatu. Bet JKP pārstāve, bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe aprīļa sākumā izplatīja paziņojumu, kurā apgalvoja, ka NA esot izveidojusi savu “troļļu fermu”, kura sociālajos tīklos jau izvēršot priekšvēlēšanu antikampaņu pret Jauno konservatīvo partiju. NA vadība šos apvainojumus noliedza.


Sadarbībai nākotnē netraucēs?

Politologs Ivars Ījabs norāda – pašreizējā priekšvēlēšanu konfliktēšana var radīt nepatīkamas sekas tuvākā nākotnē, kad būs jāveido jaunā koalīcija: “Šobrīd izskatās, ka JKP ir reālas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā. Ņemot vērā, ka tās sastāvs būs krietni sadrumstalotāks nekā pašreizējam parlamentam, abiem šiem politiskajiem spēkiem var nākties strādāt vienā koalīcijā. Un tas mums liek satraukti kasīt pakaušus par to, cik ražīga būs šāda valdība. Pašlaik tiek izrakti visi iespējamie kara cirvji un diez vai tos izdosies tikpat ātri aprakt.”

R. Dzintars uzsver, ka NA esot gatava sadarboties ar partijām neatkarīgi no visādiem pāridarījumiem pagātnē, ja tas palīdzēs nosargāt Latvijas neatkarību un nepieļaut “Saskaņas” valdīšanu.

Savukārt JKP līderis Jānis Bordāns noraidīja pieņēmumu, ka starp abām partijām valdītu saasinātas attiecības. “Mums nav iebildumu pret NA kopumā. Gluži otrādi – tur ir daudz cilvēku, kuri savulaik mani atbalstīja tieslietu ministra amatā un savu nostāju nav mainījuši. Taču pēc vislatviešu ienākšanas pārsvaru organizācijā ņēma ar maksātnespējas administratoriem saistīts grupējums. JKP būtu gatava strādāt vienā koalīcijā ar NA, ja viņi stingri pārcirstu savu saikni ar maksātnespējas administratoriem, tostarp attīrītu savas rindas no tādiem politiķiem kā Dzintars un Parādnieks, kuri pieņēmuši maksājumus no administratoriem,” teica Bordāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Sasmējos par to rādīšanu, laikam vienīgais arguments. Cilvēki daudz ko nerāda publiski. Neesmu arī redzējis, ka policija publiski rādītu pierādījumus pirms tiesas. Kādam nu ļoti gribas tos redzēt.

 2. Bez Krievijas specdienestu palīdzibas Strīķe ar Jurašu nekādi nevarēja “sašņorēt” Magoni. (Ja pēc taisnības Magoni nevajadzēja tiesāt, bet apbalvot ar trīszvaigžņu ordeni, jo Latvija dzelzceļš tika pie jaudīgām dīzeļlokomotīvēm par metāllūžņu cenu)..Par veiksmīgu Latvijas – Kreivijas sadarbību, droši vien, vairāki kaimiņvalsts specdienesta virsnieki tika paagstināti pat līdz ģenerālim. Prezidents Putins necieš sīkus zaglēnus, (Pusmiljons dolāru pie “apgriezieniem” Krievijā pielīdzināms sīkam kabatzaglim).Magoņa sievastēvs momentāli zaudēja amatu, jo apkaunoja valstī valdošo eliti.

 3. Visam partijam ir janem piemers no kremla cekistu politiskas apvienibas ,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & bela Russ.Si apvieniba jau gadu desmitiem,ar savu SIA palidzibu izlaupa Latvijas Valsts budzetu, organize dazadas pretvalstiskas akcijas,izplata dezinformaciju sabiedriskaja telpa ,spiego “tuvejo arzemju” uzdevuma,organize krievu jauniesu terorisma apmacibas Launuma Imperija u.t.t. Bet sis cekistu organizajas NEKAD nekaro ar citam lidzigam cekistu apvienibam.

  • Tu Dirsa esi melnā pakaļā! Stiepj savu neķītro un smirdīgo pēcpusi pie DIEVIEM! Netraucē Latvijai plaukt!!!

 4. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  te laikam sāk ost pēc sēra – velns nāk?

 5. nekādas uzticības vairs Dzintaram un Parādniekam – gadiem pierādījuši, ka ar diegiem nav aršana. Parādnieks ar savām deputātu kvotām utt

 6. Puse latviešu balsot iet tikai pateicoties partijai “Saskaņa” , jo ir sabaiditi ar “krievi nāk ! ‘ ..

  • Vēl joprojām ir cilvēki, kuri saukli “krievi nāk” piedēvē latviešiem.
   Derētu atcerēties, ka šo saukli savas partijas PCTVL kongresā pasludināja Ždanoka. To viņa pēdējā laikā, pateicoties kremļa atbalstam īsteno īpaši braši.
   Turklāt precīzāk būtu, ja “nāk”aizvietotu ar kādu citu darbības vārdu, jo šeit viņi ļoti lielā skaitā ir ieradušies gan kā okupanti, gan kā Hruščova rusifikācijas politikās īstenotāji. Braukšanu atpakaļ uz savu etnisko dzimteni pat neapsver.

 7. Lielie nacionālpatrioti: Repše, Lakučs, Cepurnieks, Parādnieks, Lūsis, Rasnačs, Titavs…….,…….,…., vai te kādam nav kaut kas skaidrs? Ja tiešām tā tad jāgriežas pie psihiatra.

 8. Punktu pieliksim oktobrī Atbildēt

  Zivs pūst no galvas!

 9. Sadod tā kārtīgi viens otram pa kļockām, nu tā pa īstam, ka asinis sķīst, nu tā īsti nacionālpatriotiski!

 10. 2011. gadā aizņēmās 4000 LVL. Vai deklarācijā parādās arī atdošanas fakts vai joprojām parādā?

 11. Raivis Dzintars ir glumiķis. Uztjūnēts. Vārdos viens, darbos cits. Nemitīgi tiek diskreditēti latviešiem būtiski jautājumi. Nebrīnītos, ja viņam un NA būtu vairāk sakaru ar Krievijas specdienestiem kā jebkuram citam.

  • Esmu diezgan līdzīgās domās. Par VL īsto seju man šaubas radās jau tālajā 2009. gadā uzreiz pēc 13. janvāra notikumiem Vecrīgā, kad kāds no VL priekšstāvjiem savā draugiem.lv dienasgrāmatā atstāja ierakstu par to, cik braši VL tad esot stāvējuši, rokās sadevušies, pie Brīvības pieminekļa, lai pasargātu svēto simbolu no kaut kādām (mistiskām) krievvalodīgo bandām, kas (laikam no tās pašas Vecrīgas) bija it kā devušās uz Brīvības pieminekļa pusi. Tas murgs un skatījums, ko dvesa minētais ieraksts draugiem.lv, manuprāt, pilnīgi skaidri parādīja, ka VL: 1) nebija pilnīgi nekādas izpratnes par parasta vidusmēra latviešu protestētāja motivāciju, atrodoties 2009. g. 13. janvārī Vecrīgā, 2) izmanto ar starpnacionālām attiecībām saistītus stereotipus, lai censtos iegūt sev politisku kapitālu un zombētu savus sekotājus, kuriem, piem., tajā laikā nebija pilnīgi nekādas alternatīvas par ko balsot, ja apzinājās sevi kā labējā spārna atbalstītājus. Šai partijai nekad nav interesējuši patiesībā balstīti fakti, bet, līdzīgi Kremļa troļļiem, visādi naratīvi, ar kuriem manipulēt tā saucamo nacionāļu elektorātu. Vēl jo vairāk, laika gaitā ir pierādījies, ka VL baidās un visādi cenšas noslāpēt uz faktiem balstītu notikumu analīzi, kas nesakrīt NA naratīvu attiecībā uz par visdažādākajiem sociālpolitiskajiem procesiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Un rakstā apskatītajos notikumos skaidri parādās tas, ka ikreiz, kad NA vai VL piedzīvo kādu cilvēku vai sabiedrības daļas kritiku, viņi cenšas tādiem viņu miera traucētājiem uzkūdīt drošības iestādes. Šī un vēl citas viņu rīcības metodes kaut kā dīvaini sakrīt ar austrumu kaimiņvalstī pieņemtajiem rīcības standartiem, kuri ir tieši korumpētai iekārtai piemēroti, atbilstoši.

 12. Šīs abas bandas ir miskastes jaunie iemītnieki!!!

 13. Pašlaik gan vienīgais fakts ir tas, ka Dzintars tiešām ņēmis naudu no Lūša, kurš apsūdzēts nopietnā kriminālprocesā. Man tiešām būtu interese uzzināt vairāk, vajadzētu, lai publicē informāciju arī par Parādnieka kontiem!

 14. Šoreiz bordānieši ir aizgājuši par tālu, un tas jau tiešām izskatās aizdomīgi.

  • Jā, pacelt roku pret NA un tās maizes devējiem ir “aiziet par tālu” un var bēdīgi beigties. Bordāns jau vienreiz mēģināja. Zaudēja partijas piederību un ministra amatu. NA ir varena sadarbībā ar ZZS un Saskaņu.

  • Pievienojos Jūsu komentāram, ka Jaunā Konservatīvā partija šoreiz ir aizgājusi par tālu. Par atsevišķu šīs jaunās partijas biedru politisko pārliecību arī māc šaubas kā piem. Strīķes kundzi. Diez vai viņa, kam ir pieredze un izglītība korupcijas apkarošanā, izsmēja valsts pašreizējā augstākā prokurora Kalnmeiera atklāsmi par nezināmu personu neaicinātu viesošanos Kalnmeiera privātmājā ģimenes prombūtnes laikā, tikai neapdomības vai personiskas pieredzes trūkuma dēļ. Kalnmeiers vērsa sabiedrības uzmanību uz ļoti nopietnu pārkāpumu, kas pašlaik tiek plaši izmantots, lai iegūtu informāciju par personu dzīvesveidu nolūkā atklāt personas, šai gadījumā, augsta līmeņa amatpersonas, ieradumus, personiska satura informāciju, lai varētu šantažēt vai citādi ietekmēt valstij nozīmīgu lēmumu pieņemšanu nelabvēlīgā virzienā. Tāpat nepārliecināja Strīķes kundzes piedalīšanās 16.marta leģionāru piemiņas pasākumā Lestenē. Kundze vienkārši izskatījās ‘out of place’ (nevietā), ka viņa tur atrodas politiskas motivācijas, ne pārliecības vadīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+