×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Izraudzīti pretendenti darbam ”Latvenergo” padomē (7)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Baiba Rubesa

AS ”Latvenergo” padomes locekļa amatu konkursa Nominācijas komisija izraudzījusies kandidātus, kurus piedāvāt apstiprināšanai akcionāram, tostarp AS ”RB Rail” valdes priekšsēdētāju Baibu Rubesu, Ekonomikas ministrijas (EM) bijušo valsts sekretāra vietnieku un lidostas ”Rīga” bijušo valdes priekšsēdētāju Andi Liepiņu, kā arī Latvijas Komercbanku asociācijas bijušo prezidentu un AS ”Valsts nekustamie īpašumi” padomes locekli Mārtiņu Bičevski, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Rubesa, Liepiņš un Bičevskis atteicās komentēt, vai ir izraudzīti darbam ”Latvenergo” padomē.

Starp potenciālajiem kandidātiem tiek minēts arī bijušais ”DNB bankas” vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, kā arī nacionālās aviokompānijas ”airBaltic” valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, taču par šiem pretendentiem neesot pilnīgas skaidrības.

EM konkursā uz “Latvenergo” pieciem padomes locekļa amatiem, tostarp vismaz diviem neatkarīgajiem, pieteikšanās noslēdzās augusta beigās. Ministrija tolaik ziņoja, ka saņemts liels skaits pretendentu pieteikumu, proti, 80 no 10 pasaules valstīm. No Latvijas saņemts 61 pieteikums, no Igaunijas – pieci, no Lietuvas – trīs, no Somijas – trīs, no Dānijas – divi, no Zviedrijas – divi, kā arī pa vienam no Vācijas, Slovākijas, Čīles un Ēģiptes.

Rubesa varētu būt ”Latvenergo” neatkarīgais padomes loceklis.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) nenoliedza, ka viens no izraudzītajiem pretendentiem ir Rubesa, taču plašāku informāciju nesniedza, norādot, ka rītdien, 16.decembrī, gaidāma akcionāru sapulce par šo jautājumu.

Arī EM valsts sekretārs Juris Stinka skaidroja, ka rīt paredzēta akcionāru sapulce, līdz ar to viņš neatklās izraudzīto kandidātu vārdus.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka valdība līdz gada beigām apņēmusies izveidot padomes valsts lielajās kapitālsabiedrības. Līdz šim tas izdarīts AS “Latvijas Valsts meži”, AS “Latvijas Dzelzceļš”, AS “Latvijas Pasts”, starptautiskajā lidostā “Rīga”, AS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, AS ”Augstsprieguma tīkls”, AS “Latvijas Gaisa satiksme”, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijai.

Savukārt ”Latvenergo”, AS “Pasažieru vilciens” un AS “Latvijas Loto” padome vēl jāizveido.

Padomju izveide valsts lielajās kapitālsabiedrībās bija viens no sarežģītākajiem jautājumiem saistībā ar Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ir cilvēki, kas der visiem amatiem – Rubesa, Reizniece-Ozola, bet nevienā neko īpašu nepaveic. Viena uzsāka darboties komisijā – pirmajā gājienā izgāzās, otra jau pabijusi vairāku ministru amatos – tikai nepatikšanas. Interesanti, kāpēc tikai viņām piedāvā amatus arvien un arvien?

 2. Nekas šajā valstī nemainās. Pilnīgi nekas. Neilgi atpakaļ likvidēja padomes ar lielu pompu, bet redziet, viss atkal turpinās! Milzu nodokļu maksātāju nauda tiek TIKAI BAGĀTO – NEAIZSTĀJAMO KABATĀS, citām vajadzībām naudas nepietiek.
  VAI VAR TICĒT ŠAI VALSTIJ?? VAI TE KAUT PĒC 100 GADIEM BŪS KAUT MAZĀKĀ PĀRMAIŅA??1 NĒ! UN VĒLREIZ – NĒ!!
  Vecās dāmas nav apmierinātas ar savu pensiju, vajag un vajag tikt pie barotnes, kā pie mātes pupa. Kauns!

 3. Kādu vēl naudīgu amatu varētu piešķirt garlaicības nomāktai BR priekšniecei? Tur jau nav nekā ko darīt un diez vai Latenergo arī spēs noslogot aktīvo pensionāri. Laikam jau pat algu sarakstā nevajaga parakstīties,
  bet to pārskaita uz bankas kontu.

 4. Pensionāri, ļaujiet strādāt jaunajiem! Atbildēt

  Rubesa jau kādu laiku ir pensionāŗe – šogad palika 62 gadus veca. Būtu labi, ja viņa darba tirgū neaizņemtu vietu, bet dotu to kādas jaunas ģimenes ar bērniem mammai vai tētim.

 5. Kārtējā partiju barotne. Rubesa kā aizbāznis visām pudelēm. Kas jau reiz ticis apritē pie siles, tam jau jāstrādā nav. Pastaigā pa sapulcēm, pacilā rociņu, ka visam piekrīti un saņem čunguru. Un esi pārstrādājies līdz riebumam!

Draugiem Facebook Twitter Google+