Kultūra
Kultūrpolitika

Izraudzīts eksperts Torņkalna deportāciju piemiņas vagona restaurācijai 1

Foto-LETA

Rīgas pieminekļu aģentūra izraudzījusi ekspertu Torņkalna deportāciju piemiņas vagona renovācijai, aģentūrai LETA sacīja Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītāja Inese Krieviņa.

Viņa skaidroja, ka Rīgas dome, atbildot uz muzeja aicinājumu iesaistīties piemiņas vagona renovācijas darbos, izraudzījusi Rīgas pieminekļu aģentūras ekspertu. Līdz ar to, augusta vidū varētu notikt pirmā darba grupas tikšanās, kurā piedalīsies arī muzeja un VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) eksperti.

Krieviņa teica, ka pirmajā darba grupas tikšanās reizē tiks apspriests jautājums par nepieciešamajiem piemiņas vagona renovācijas darbiem. Taču tikpat būtiski esot sākt sarunas par finanšu izdevumu sadalījumu, jo muzejs nav spējīgs šīs izmaksas nosegt pilnā apmērā.

Pašreizējās vagona remontdarbu izmaksas plānotas 20 000 līdz 30 000 eiro apmērā.

Kā ziņots, LDz Torņkalna deportāciju piemiņas vagona tehniskajai izvērtēšanai iecēlis LDz muzeja ekspertus, aģentūrai LETA sacīja Latvijas okupācijas muzeja direktora vietniece Līga Strazda.

Okupācijas muzejs saņēmis atbildes vēstuli, kurā LDz pauž gatavību iesaistīties darba grupā ar mērķi pārskatīt projekta restaurācijas iespējas. Tāpat piemiņas vagona pašreizējā stāvokļa izvērtēšanai nozīmējis dzelzceļa muzeja ekspertus.

Viņa pastāstīja, ka darba grupā varētu tikt izskatīta arī pārējo Torņkalna stacijas teritorijā esošo pieminekļu nākotnes perspektīva, jo stacija ir iekļauta “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas projektā. Pašlaik vēl neesot skaidra redzējuma par to, kā teritorija izskatīsies nākotnē.

Jau vēstīts, ka muzejs aicināja LDz un Rīgas pilsētas pašvaldību uz kopīgu darba grupu, lai izstrādātu vagona restaurācijas projektu un īstenotu to kā dāvanu uz Latvijas valsts simtgadi.

Muzeja pārstāvji sacīja, ka šobrīd, pēc 20 gadiem zem klajas debess, uz to ir iedarbojušies dabas elementi, un vagonam nepieciešams kapitālais remonts.

LA.lv