×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Izraudzīts Iekšējās drošības biroja vadītājs (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valters Mūrnieks

Par jaunā iekšlietu ministra pārraudzībā esošā Iekšējās drošības biroja (IDB) vadītāju izvēlēts AS “DNB banka” Drošības pārvaldes vadītājs Valters Mūrnieks. Valdība šodien lemj par viņa apstiprināšanu jaunajā amatā.

IDB priekšnieka amata kandidātu vērtēšanai tika izveidota komisija. Vērtēšanas rezultātā augstāko punktu skaitu atbilstoši vērtēšanas nolikumam ieguva kandidāts Mūrnieks. Iekšlietu ministrija norāda, ka Mūrnieka darba pieredze Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldē nodaļas un biroja priekšnieka amatā un AS “DNB banka” Drošības pārvaldes vadītāja amatā, kā arī iegūtā izglītība – Latvijas Policijas akadēmijā iegūtais bakalaura un maģistra grāds un studijas FBI Nacionālajā akadēmijā Virdžīnijas universitātes akreditētajā programmā vadošiem tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekiem – ir atbilstoša IDB priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām.

Mūrnieks dzimis 1973. gadā un izglītojies ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Tāpat viņš papildu zināšanas ieguvis daudzos kursos, semināros un apmācībās rietumvalstīs. Mūrnieks ļoti labi pārzina krievu un angļu valodu. Kopš 2010. gada Mūrnieks ir AS “DNB banka” Drošības pārvaldes vadītājs. Pirms tam ieņēmis dažādus amatus Valsts policijā.

Saeima pērn decembrī pieņēma likumu, kas nosaka Iekšējās drošības biroja izveidi iekšlietu un cietumu amatpersonu kontrolei. Birojs būs iekšlietu ministra pārraudzībā un darbību sāks 1. novembrī. Kopumā birojs kontrolēs apmēram 20 000 iekšlietu un cietumu amatpersonu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. FIB, bet ne FBI, ja raksts ir latviešu valodā.

Draugiem Facebook Twitter Google+