Kultūra
Kultūrpolitika

Izraudzīts KM valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos0

Foto: LETA

Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra vietnieka kultūrpolitikas jautājumos amatam starp 11 pretendentiem izraudzīts līdzšinējais Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Attīstības departamenta direktors Uldis Zariņš, aģentūrai LETA uzzināja KM.

Amata galvenie pienākumi ir saistīti ar kultūrpolitikas izstādi un īstenošanu, kā arī tiesību aktu un politikas dokumentu sagatavošanu atbilstoši valsts attīstības stratēģiskajiem mērķiem.

Tāpat šī amata pienākumos iekļauta kultūrpolitikas situācijas analizēšana un problēmjautājumu identificēšana ar mērķi tiem rast risinājumus. Atbilstoši kompetencei, KM valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos izvērtē un gatavo Ministru kabinetā iesniedzamos politikas dokumentus un tiesību aktu projektus, ziņo valsts sekretāru sanāksmēs un Ministru kabineta komitejas sēdēs par ministrijas sagatavotajiem tiesību aktu, politikas dokumentu un informatīvo ziņojumu projektiem.

“Būtiskākie izaicinājumi kultūras nozarē ir iezīmēti nozares politikas pamatnostādnēs 2014. līdz 2020.gadam “Radošā Latvija”, kā arī KM stratēģijā 2017. līdz 2019.gadam un KM darba plānā 2018.gadam. Vēlos īpaši izcelt nepieciešamību nodrošināt Latvijas valsts simtgades ietvaros uzsākto iniciatīvu un programmu ilgtspēju, Valsts kultūrkapitāla fonda stiprināšanu un finansēšanas modeļa maiņu,” pauda Zariņš.

Tāpat jaunais valsts sekretāra vietnieks par pašlaik aktuāliem kultūrpolitikas jautājumiem uzskata nozares infrastruktūras attīstību, piemēram, “Tabakas fabrikas” kā radošo industriju centra atjaunošanu, kā arī kultūras pieejamības un līdzdalības stiprināšanu reģionos un diasporā, izmantojot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Zariņš kopš 2009.gada strādājis LNB, ieņemot Digitālās bibliotēkas nodaļas vadītāja, Stratēģiskās attīstības nodaļas vadītāja un Attīstības departamenta direktora amatus; viņa atbildības jomā ir bijusi profesionālā atbalsta sniegšana bibliotēku nozarei, Nacionālās digitālās bibliotēkas attīstīšana, lasīšanas veicināšanas programmas, kā arī dažādi LNB attīstības jautājumi.

Pirms diviem gadiem Zariņš vadīja Eiropas nacionālo bibliotēku kopīgi veidotās digitālās bibliotēkas projektu “The European Library”, strādājot Nīderlandē, Hāgā. Tāpat viņš ir aktīvi darbojies starptautiskās organizācijās, tai skaitā bibliotēku nozares nevalstisko organizāciju IFLA un EBLIDA autortiesību ekspertu darba grupās, EBLIDA valdē, digitālās bibliotēkas “Europeana” valdē, kā arī bijis Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes loceklis un prezidents.

Kā ziņots, KM oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” šī gada 15.februārī izsludināja atklātu konkursu uz valsts sekretāra vietnieka kultūrpolitikas jautājumos amatu.

No amata pretendentiem tika pieprasīta akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā administratīvā amatā, vismaz trīs gadu darba pieredze valsts tiešās pārvaldes iestādē, kā arī pieredze tiesību aktu izstrādē un projektu vadībā.

Tāpat no kandidātiem tika gaidītas teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu svešvalodu zināšanas, ļoti labas zināšanas un izpratne par kultūrpolitiku, labas sadarbības un komunikācijas, darba organizācijas un vadības prasmes.

KM valsts sekretāra vietnieka kultūrpolitikas jautājumos bruto mēnešalga ir līdz 2314 eiro – atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei.

LA.lv