×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem top izrāde par gleznotāju Jani Rozentālu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaņa Rozentāla pašportrets. Fragments.

Izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas.” top izrāde par latviešu gleznotāju Jani Rozentālu (1866-1917), informēja izrādes veidotāju pārstāve Laila Baumane.

Izrāde “No Rozentāla” papildinās Rozentāla 150.jubilejas gada norises. Iestudējuma komandā darbojas dramaturgs Ivo Briedis, režisore Paula Pļavniece, aktieri Jānis Znotiņš un Rūta Dišlere no Valmieras Drāmas teātra, bet scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Liene Pavlovska.

Iecere īstenot izrādi par gleznotāju Rozentālu ir likumsakarīgs turpinājums “Mūzikas un mākslas atbalsta fonda” iestrādnēm un jau īstenotajām izrādēm šajā virzienā. Līdz šim veidoti stāsti teātra valodā par spilgtām personībām Latvijas kultūrā un mākslā.

Pirmizrāde jauniestudējumam “No Rozentāla” paredzēta septembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rozentāla jubilejas izstādes laikā.

Teātra izrāžu producēšanā “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds” darbojas kopš 2008.gada, kad tapa izrāde par preses karalieni Emīliju Benjamiņu “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”.

Līdz šim tapusi arī izrāde par gleznotāju Jāni Pauļuku “Pauļuks. Rāmji”, kas 2010./2012.gada sezonā tika izrādīta izstāžu zālē “Arsenāls”. Turpat sadarbībā ar Māru Ķimeli notika atjaunotā “Parīze-Rīga-Parīze” par izcilo mākslinieku pāri Rūdolfu un Elvīru Piņņiem, bet 2014.gada sākumā izstāžu zālē “Arsenāls” pirmizrādi piedzīvoja izrāde par gleznotāju un grafiķi
Kārli Padegu “Padegs un Padegs”, savukārt šā gada sākumā tapa izrāde par gleznotāju Ugu Skulmi “Uga Skulme. Ceļojums uz vietas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kur un kad var noskatīties izrādi par Ugu Skulmi?
    Un kur par Kārli Padegu?

  2. Kad Saldū Rozentāla piemiņas koncertā tika lasītas viņa paša un viņam adresētās vēstules, tad bija tik aizraujoši. Tur sanāktu ne tāda vien dramaturģija.

Draugiem Facebook Twitter Google+