×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Izsaimniekošana un apturēti projekti — iespējamie iemesli rosinātai varas maiņai Ķekavas novada domē (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Ķekavas mērs Valts Variks.

Ķekavas novada domē desmit no kopumā 17 deputātiem ir iniciējuši domes priekšsēdētāja Valta Varika (“Vidzemes partija”) atlaišanu, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Iniciatīvas priekšgalā ir bijušais domes priekšsēdētājs un pašreizējais opozicionārs Roberts Jurķis (“Vienotība”). Varika atlaišanu ierosina arī deputāti no “Vienotības”, “Zaļo un zemnieku savienības”, “Latvijas Reģionu apvienības”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK”, kā arī “Saskaņas centra”.

Tātad, var spriest, ka pretējās domās ir deputāti no Varika pārstāvētās “Vidzemes partijas”, kā arī partijām “Sadarbības” un “Tautas kontroles”.

Varika atlaišanu iniciējušie deputāti ir neapmierināti ar Varika lēmumiem, kas esot pašvaldībai neizdevīgi. Piemēram, nenotikušiem Ķekavas sākumskolas būvniecības trešās kārtas darbiem, kuriem šoruden jau bija jābūt pabeigtiem.

Tikmēr Variks norāda, ka visticamāk iemesls ir saistīts ar Valsts kontroles atklāto izsaimniekošanu, tostarp mantas un finanšu līdzekļu izšķērdēšanu, SIA “Baložu komunālā saimniecība”, jo Jurķis savulaik bijis atbildīgs par šī uzņēmuma uzraudzību, savukārt “Saskaņas centra” deputāti bija vadošie darbinieki Baložu komunālajā saimniecībā.

Atsevišķās lietās procesuālās darbības jau veic tiesībsargājošās iestādes. Sākts kriminālprocess pret Baložu komunālās saimniecības bijušo valdes priekšsēdētāju Olitu Krastiņu (“Saskaņas centrs”).

Tāpat opozicionāri, iespējams, nav mierā ar to, ka Variks nolēmis apturēt iepriekšējā sasaukuma laikā uzsākto astoņu miljonu eiro siltumapgādes projektu Baložos. Pēc Varika domām, tas bijis pašvaldībai neizdevīgs.

Jurķis noraida Varika versijas. Viņaprāt visas problēmas esot sākušās tikai Varika laikā, par ko viņam jāuzņemas atbildība.

Par Varika atlaišanu vai palikšanu amatā deputāti spriedīs domes sēdē 23.jūlijā.

Deputātu starpā jau norisinoties sarunas un konsultācijas par to, kurš varētu Variku nomainīt.

“La.lv” jau rakstīja, ka vairāku investīciju plānā 2015-2017.gadam iekļauto projektu realizēšana Ķekavas novadā nebūs iespējama, pieaugot iemaksu slogam Izlīdzināšanas fondā, iepriekš skaidrojis V.Variks.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks pirms mēneša nosūtīja vēstuli Latvijas Valsts prezidentam ar lūgumu neizsludināt jauno Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumu, kas pasliktināšot novada iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. iniciatīvas priekšgalā esošais jau nu varēja paklusēt! pats vien vainīgs,ka ķekava uz ūtrupes sliekšņa!

Draugiem Facebook Twitter Google+