Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Izsaka abpusējus protestus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Japāna vakar izsauca Ķīnas vēstnieku, lai izteiktu protestu pret Pekinas lēmumu veidot “pretgaisa identifikācijas” zonu virs Austrumķīnas jūras, uz ko Ķīna reaģējusi, izsaucot Japānas vēstnieku.

“Amatpersonas no Ķīnas Ārlietu ministrijas izsaukušas Japānas vēstnieku Ķīnā, lai izteiktu Ķīnas spēcīgu neapmierinātību un nopietnu protestu pret Japānas nesaprātīgo reakciju,” paziņoja Ķīnas pārstāvis. Ķīna sestdien paziņoja, ka izveido “pretgaisa identifikācijas” zonu, kas aptver plašu Austrumķīnas jūras teritoriju starp Dienvidkoreju un Taivānu, iekļaujot Senkaku salas, uz kurām pretendē arī Japāna. Japānas ārlietu ministrs norādīja, ka viņa valsts šādu pavērsienu nevarēs akceptēt, un Japānas premjerministrs Sindzo Abe paziņoja, ka šāds Ķīnas lēmums ir bīstams solis, kas var izraisīt nopietnas problēmas.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+